آشنایی با چند کتاب جذاب


معمولا با شنیدن نام کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید همه حدس می‌زنند که این کتاب مجموعه‌ای از مطالب بی‌اعتبار است که فقط قصد دارد جملات شعاری را در ذهن ما جاگذاری کند. مطالب مفید این و متن روان آن، باعث می‌شود تنها با مطالعه چند فصل ابتدایی آن احساس رغبت برای ادامه دادن آن‌ داشته باشیم. نویسندگان این کتاب ضمن استفاده از شرح‌حال بعضی از بیماران واقعی، نشان می‌دهند که چگونه هر یک از این الگوهای نامناسب در دوران کودکی شکل‏گرفته‏اند و استانداردی برای ارزیابی خودمان در بزرگسالی می‌شوند. آن‌ها که از صاحب‏نظران حوزه شناخت‌درمانی هستند، به شناسایی، نشانه شناسی، سبب شناسی و درمان ۱۱ الگوی رفتاری مخرب و تکراری پرداخته‏اند که به خودانگاره منفی ربط دارند.

جفری یانگ روانشناس مطرح آمریکایی است که در سال ۱۹۵۰، متولد شد. او بنیانگذار موسسه‌ی شناخت درمانی نیویورک و موسسه طرحواره درمانی است. جفری یانگ خودش طرحواره درمانی را بنیان گذاری کرده و توسعه داده است. او چندین کتاب مهم در زمینه نظریه شناختی رفتاری و طرحواره درمانی نوشته است. او همین‌طور به عنوان مدرس در دانشکده روانشناسی کالج دانشگاه کلمبیا نیز فعالیت می‌کند. دکتر یانگ با جست‌وجو در ریشه‌های مشکلات ذهنی مبتنی بر احساسات و روابط افراد، اقدام به درمان آن‌ها می‌کند.

دانلود کتاب صوتی زندگی خودرا دوباره بیافرینید


کتاب صوتی غول درون اثری از هری کارپنتر است که با ترجمه مریم بردبار و صدای حسن آزادی می‌شنوید. این کتاب صوتی شما را با ضمیر ناخودآگاهتان آشنا می‌کند و به شما نحوه عملکرد و چگونگی آن را می‌آموزد. این اثر یکی از کتاب‌های مرجع در این زمینه است که می‌تواند به تمام پرسش‌هایتان در زمینه ضمیر ناخودآگاه و نحوه کار آن، پاسخ بدهد. 

هری کارپنتر نویسنده‌ی آمریکایی کتاب‌های روانشناسی و موفقیت است. البته عمده‌ی شهرتش به دلیل توجه به ضمیر ناخودآگاه انسان است، و کتاب غول درون را بر اساس همین تحقیقات و دوره‌ها نوشته‌ است. او سال‌هاست که به برگزاری دوره‌های مختلف و تربیت شاگردانی در حوزه‌ی تربیت ذهن پرداخته است. اما شروع قصه‌ی او به خیلی وقت پیش برمی‌گردد، یعنی زمانی که هری یک کودک بیمار بوده است.

این نویسنده، خودش غول درونش را در ده سالگی یافته، زمانی که از بیماری نادر قلبی رنج می‌برده و پزشک‌ها درمانی برایش نیافته بودند. هری کارپنتر با بدنی رنجور و ضعیف درست زمانی که پدر و مادرش ناامید و درمانده او را به مدت یک‌سال در تخت‌‌خواب بین هوشیاری و بیهوشی نگهداری کرده بودند، با کمک یک مربی و شفاگر که به پیشنهاد مادربزرگ مذهبی‌اش استخدام شده بود، نجات پیدا کرد.

دانلود کتاب صوتی غول درون


کتاب صوتی سالتو نوشته مهدی افروزمنش است که با صدای اشکان عقیلی‌پور منتشر شده است.در کتاب سالتو هم مهدی افروزمنش مانند آثار دیگرش به سراغ محله‌ها و مردم فراموش‌شده شهر می‌رود و روایتی تازه از دل اتفاقات آن‌ها بیرون می‌کشد. قرار است سریالی به نام یاغی به کارگردانی محمد کارت و بازی پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی بر اساس این رمان ساخته شود.

زبان داستان روان است و افروزمنش تا توانسته به ادبیات اصیل حاشیه‌ی شهر نزدیک شده است. شنیدن کتاب صوتی سالتو تصویری تازه در ذهن مخاطب می‌سازد که پیش از آن تجربه‌ای از آن نداشته است و یا در فیلم‌ها دیده.

دانلود کتاب صوتی سالتو


کتاب صوتی سوانح العشاق اثر احمد غزالی، از عارفان بزرگ در سده پنجم و برادر امام محمد غزالی است. این کتاب که یکی از مهم‌ترین رساله‌های ادبی و عرفانی ایرانی است درباره عشق و ماهیت آن صحبت می‌کند.

احمد غزالی کتاب سوانح العشاق را به سفارش دوستی نوشت. او در این کتاب به عشق پرداخته است. نه لزوما عشق الهی و عشق انسانی. کتاب صوتی سوانح العشاق ماهیت عشق را تبیین می‌کند. او عشق و عاشق و معشوق را در ارتباط با یکدیگر توضیح دهد و آداب هر یک را برشمارد. او با آوردن حکایاتی از مشهورترین عشاق تاریخ، مانند لیلی و مجنون و همچنین سلطان محمود و ایاز، ابعاد مختلف عشق را تبیین کرده است.

دانلود کتاب صوتی سوانح العشاق


کتاب صوتی قدرت ناخودآگاه ذهن در میان کتابخوانان فارسی با عنوان کتاب صوتی قدرت فکر از ژوزف مورفی هم شناخته می‌شود. نویسنده این کتاب مدت‌ها درگیر تومور خطرناک مغزی بوده است و زمانی که شروع به دعا کردن می‌کند و باور می‌کند که شفا پیدا می‌کند کم‌کم اثرات تومور از بین می‌رود و درمان می‌شود. او بعدها تصمیم می‌گیرد کتابی در مورد قدرت ناخوآگاه انسانی بنویسد و در آن توضیح دهد معجزه زمانی که به آن باور داشتید اتفاق می‌افتد. معجزی ارتباط مستقیم با دعا و نیایش علمی و ماهرانه، تعاملی هماهنگ و شسته و رفته بین سطوح خودآگاه و ناخودآگاه ذهن است که به شکل ماهرانه و حساب‌شده با هدف و مطلوب مورد نظر هم‌سو شده باشد دارد.

دانلود کتاب صوتی قدرت ناخودآگاه ذهن ژوزف مورفی


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *