آشنایی با کتاب‌های خوب (سیزدهمین شماره)


کتاب تفکر نامطمئن نوشتهٔ آنی دوک با ترجمهٔ فاطمه امیدی در نشر نوین به چاپ رسیده است. آنی دوک، روان‌شناس، مشاور کسب‌وکار و قهرمان بازی پوکر، در این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه با عدم قطعیت کنار بیایید و در نتیجه بهترین تصمیمات را اتخاذ کنید. به گفتهٔ نیویورک‌تایمز این روزها کتاب آنی دوک محبوب‌ترین منبع در بین سرمایه‌گذاران است.

حتی بهترین تصمیمات هم گاهی منجر به بهترین نتایج نمی‌شوند. همیشه عنصری کنترل‌ناپذیر به نام شانس و اطلاعاتی پنهان از دید وجود دارد. در این کتاب می‌آموزیم که چطور در شرایط عدم قطعیت، تصمیمات هوشمندانه‌تری بگیریم.

بنابراین کلید موفقیت در بلند‌مدت و جلوگیری از استرس، تفکر در شرایط نامطمئن است: چقدر مطمئن هستیم؟ راه‌های احتمالی چگونه اتفاق می‌افتد؟ کدام تصمیمات بیشترین شانس موفقیت را دارند؟ آیا من در یک استراتژی که ۹۰٪ مواقع کار می‌کند با ۱۰٪ بدشانسی زمین خوردم؟ یا اینکه موفقیت من به جای تصمیم‌گیری درست به شانس نسبت داده می‌شود؟

خرید کتاب تفکر نامطمئن

کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی نوشتهٔ دکتر جان گری روان‌شناس و مشاور خانواده است که با ترجمهٔ نغمه علی‌قلی در انتشارات طلایه منتشر شده است. محور این کتاب درک تفاوت‌های روان‌شناختی زنان و مردان و تأثیر آن در زندگی خانوادگی است.

این کتاب به شما کمک می‌کند با اطلاع از وظایف و درک واقعیت در خصوص تفاوت‌های موجود میان زنان و مردان بتوانید یک زندگی آرام داشته باشید. نویسنده می‌گوید زمانی که زوج‌های که برایشان سخنرانی می‌کرد می‌فهمیدند مشکلشان با دیگران مشترک است احساس بهتری پیدا می‌کردند و با علاقهٔ بیشتری سعی می‌کردند مشکلاتشان را حل کنند.

خرید کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

کتاب دید اقتصادی نوشته پیتر دی شیف و اندرو جی شیف با ترجمه سهند حمزه‌ئی توسط انتشارات آریانا قلم منتشر شده است کتاب دید اقتصادی داستانی جذاب برای آموختن اقتصاد با زبانی ساده و حتی طنز.

داستان کتاب وقایع کلیدی اقتصادی آمریکا را در بستری از زمان از زاویه نگاه خودش تعریف می‌کند و نیش و کنایه‌هایی به سیاست‌مدارها و اقتصاددان‌های جریان اصلی حواله می‌کند. در خلال آن نکات بسیاری از مفاهیم اقتصادی را تشریح می‌کند و جنبه آموزشی به خود می‌گیرد. در پس پرده هم برخی از اصول مکتب اتریشی اقتصاد را تبیین می‌کند. کتاب دید اقتصادی با روایتی داستانی اطلاعاتی اقتصادی به مخاطب می‌دهد. اگر کسی که چیزی از اقتصاد نمی‌داند، کتاب را مطالعه کند، داستانِ کارتونی جذابی خوانده است که تِم اقتصادی و کسب‌وکار دارد. در عین حال بعضی جاها با اصطلاحات سخت و عذاب‌آوری روبه‌رو می‌شود که اگر از آنها عبور کند خللی به فهم داستان وارد نمی‌شود. اگر فردی که کمی از اقتصاد می‌داند مشغول مطالعهٔ کتاب بشود، داستان بامزه‌ای خوانده است که بعضی جاها آموخته‌های خواننده را به چالش می‌کشد و بعضاً آنها را به سخره می‌گیرد.


خرید کتاب دید اقتصادی

کتاب برتری خفیف اثری از جف اولسون، مدیر فرودگاه شهر آلبوکرکی و یکی از ۵ مدیر برتر آمریکایی است. جف اولسون در این کتاب از تبدیل رفتارهای ساده به موفقیت و شادی نامحدود سخن می‌گوید.

جف اولسون، جوان‌ترین مدیر فرودگاه آلبوکرکی بزرگترین شهر ایالت نیومکزیکو آمریکا و یکی از مدیران برتر در یکی از شرکت‌های بزرگ در حوزه تکنولوژی و همچنین نویسنده‌ای چند میلیون دلاری است.

اولسون با یک تیم کوچک توانست درآمد یک شرکت بزرگ را تا چهارصد درصد افزایش دهد و یکی از بزرگترین شبکه‌های توسعه فردی دنیا را تاسیس کند. او با ایده‌ برتری خفیف، توانسته به بسیاری از انسان‌ها کمک کند و باور دارد که جایگاهی که امروز دارد، مدیون برتری خفیف است.

خرید کتاب برتری خفیف

کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه سوال های بی‌شماری را که درباره ذهن ناخوداگاه وجود دارد و تا به حال مطرح شده، پاسخ می‌دهد. هدف این کتاب نشان دادن این نکته است که اگر به راستی قصد دارید که در زندگی خود به موفقیت و کامیابی دست یابد، باید بدانید که ذهن ناخودآگاهتان به چه شکل کار می‌کند و از خود واکنش نشان می‌دهد. باید به این امر اعتقاد داشته باشید که هیچ‌گاه برای دست یابی به رؤیاها و آرزوها دیر نیست. ضمیر ناخودآگاه در محل استقرار خود از ما محافظت می‌کند و ما را زنده نگه می‌دارد. در زندگی خود هر چیزی را که با حواس پنج‌گانه‌مان احساس می‌کنیم، همه چیزهایی را که می‌بینیم، می‌شنویم، حس می‌کنیم، می‌چشیم و بو می‌کنیم برای تحلیل و بررسی‌های آتی به ذهن می‌سپاریم و در ضمیر ناخودآگاه ما ذخیره خواهد شد.

خرید کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه

کتاب ایکیگای نوشته هکتور گارسیا و فرانچسک میرالس است که با ترجمه سارا ابراهیمی منتشر شده است. تقویت دوستی‌ها، سبک غذا خوردن، استراحت کافی و ورزش منظم و ملایم، همگی بخشی از معادله‌ سلامت خوب به‌شمار می‌روند، اما در قلب این شوروشوق به زندگی همان ایکیگای قرار دارد که الهام‌بخش این صدساله‌ها برای برگزاری مداوم جشن‌تولدها و تداوم شادی‌ها است.

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به یک عمرطولانی و پر از شادی پیشنهاد می‌کنیم.

خرید کتاب ایکیگای


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *