آشنایی با کتاب‌های خوب (هشتمین شماره)


کتاب شفای زندگی به‌گونه‌ای تنظیم شده که انگار ما واقعاً در‌حال صحبت مستقیم با لوئیز ال. هی هستیم. هر فصل این کتاب با یک تأیید شروع می‌شود و با یک درمان تمام می‌شود. مقدمه، یعنی قسمت اول کتاب، نگاهی بیرونی به فلسفه و باورهای لوئیز دارد. او سعی دارد هر کدام از ما را با نیازهایمان به درستی آشنا کند به همین دلیل تمرکز زیادی بر روی نیازهای ما دارد. نکوهش، گناه، ترس و خصومت چهار متهم اصلی هستند که بیشترین مشکلات بشر را ایجاد کرده‌اند.

کتاب‌های لوئیز ال. هی تأثیرات زیادی در زندگی بسیاری از افراد گذاشته است. کتاب شفای زندگی بدون شک یکی از بهترین و زیباترین کتاب‌های اوست. این کتاب اولین بار در سال ۱۹۸۴ منتشر شد و در همان سال تبدیل به یکی از مهمترین کتاب‌های الهام‌بخش برای تحول انسان شد.

خرید کتاب شفای زندگی

کتاب اصل گرایی با درون‌مایه‌ی اصل را بچسبید و فرع را رها کنید نوشته گِرگ مک‌کیون است که با ترجمه دکتر بهنام شاهنگیان و مهدی مصلحی منتشر شده است. این کتاب راه انتخاب درست در زندگی را به شما یاد می‌دهد.

گرگ مک کیون نویسنده‌ی کتاب‌های خودیاری و انگیزشی متولد انگلستان است و مخاطب آثار او کارآفرینان، کارمندان و دانشجویان هستند. او یک شعار خلاقانه برای فعالیت‌هایش طراحی کرده به مخاطبان خود یادآوری می‌کند تا در دنیای شلوغ و پر سر و صدای امروز آن سبک زندگی را برای خود خلق کنند که ارزش زیست شدن، داشته باشد!

خرید کتاب اصل گرایی

کتاب مسئله اسپینوزا اثر اروین د. یالوم روانشناس و فیلسوف آمریکایی است که در مجموعه کتاب‌هایش به بررسی تفکر فیلسوفان بزرگ تاریخ می‌پردازد او در این کتاب هم به سراغ اسپینوزا فیلسوف مشهور یهودی رفته است. کتاب مسئله‌ی اسپینوزا با ترجمه حسین کاظمی یزدی منتشر شده است.

اروین د. یالوم روانپزشک اگزیستانسیال آمریکایی است. او استاد بازنشسته روانپزشکی در دانشگاه استنفورد و همچنین نویسنده روایت‌های واقعی و تخیلی داستانی و آثار فلسفی و روانشناسانه است.

او متولد ۱۳ ژوئن ۱۹۳۱ در واشنگتن دی سی بود. خانواده او تقریبا ۱۵ سال پیش از تولد او از روسیه (روستایی به نام سلتز در نزدیکی مرز لهستان) به آمریکا آمده بودند و برای گذران زندگی مغازه خواروبارفروشی دست و پا کرده بودند و در طبقه بالای آن هم زندگی می‌کردند. خانواده او از آن دسته خانواده‌های اهل کتاب نبودند اما خواندن کتاب برای اروین یالوم کم سن و سال پناه بود. او هفته‌ای دوبار به کتابخانه مرکزی محله خود می‌رفت و کتاب‌هایی درباره زندگینامه افراد یا ادبیات داستانی می‌خواند. در طول زمان او متوجه شد رمان نوشتن را دوست دارد.

خرید کتاب مسئله اسپینوزا

کتاب خودآموز دیکتاتورها، نوشته رندال وود و کارمینه دولوکا است. این کتاب یک متن طنز در نقد رفتار دیکتاتورها است که با زبانی تند و گزنده یاد می‌دهد دیکتاتورها چطور رفتار می‌کنند. این کتاب را بیژن اشتری به فارسی ترجمه کرده است.

مترجم این کتاب بیژن اشتری گفته که این کتاب با ممیزی اندکی منتشر شده است. برای همین برخلاف نظر عموم، این کتاب تقریبا کامل در دسترس ماست. علاوه‌براین بیژن اشتری در حرفه‌ی خود یکی از بهترین‌هاست. کسی که توانسته به خوبی لحن روان و طنازانه این کتاب را منتقل کند. 

خرید کتاب خودآموز دیکتاتورها

کتاب هنر خوب زندگی کردن نوشته رولف دوبلی است که با ترجمه عادل فردوسی‌پور و بهزاد توکلی و علی شهروز ستوده منتشر شده است. هنر خوب زندگی کردن مجموعه‌ای از روش‌های عملی و کاربردی است که به تأکید نویسنده حاصل سال‌ها تحقیق و گردآوری مطالب گوناگون در حوزهٔ روان‌شناسی، فلسفه، علوم اقتصاد، ریاضی و تجارت است. چکیدهٔ مطالعات دوبلی در این گستره، کتابی است که پیشِ روی شماست.

رولف دوبلی فارغ‌التحصیل دکتری فلسفه و نویسنده‌ای جوان، معروف و پرطرفدار سوییسی است. رولف دوبلی به خاطر نوشتن کتاب به نام هنر شفاف اندیشیدن توانست مورد توجه جهانیان قرار بگیرد و با انتشار کتاب هنر خوب زندگی کردن به یکی از پرفروش‌ترین نویسنده‌ها تبدیل شود. خلاقیت و نوآوری در نوشته‌هایش، او را به یک نویسنده‌ محبوب تبدیل کرده است. همچنین او بنیان‌گذار چند شرکت و انجمن است و از او به عنوان شخصیت برجسته‌ای در اقتصاد و علم یاد می‌شود.

خرید کتاب صوتی هنر خوب زندگی کردن

کتاب زبان بدن اثری از آلن پیز با ترجمه سمیرا اباذری است. این کتاب یکی از مهم‌ترین منابع اطلاعاتی درباره زبان بدن انسان است و به مخاطبان کمک می‌کند تا با استفاده و به‌کارگیری علائم غیرکلامی، ارتباطات خود را با دیگران بهبود ببخشیم.

آلن پیز، نویسنده و متخصص زبان بدن در سال ۱۹۵۲ در استرالیا به دنیا آمد. او به همراه همسرش، باربارا پیز کتاب‌های بسیاری را در زمینه زبان بدن تالیف کرده‌اند. کتاب‌های او معمولا همیشه در فهرست کتاب‌های پرفروش جای دارند. او و همسرش همچنین در برنامه‌های تلویزیونی بسیاری شرکت کرده‌اند که موضوع آن‌ها زبان بدن بوده است. این برنامه‌ها نیز در میان مردم بسیار محبوب هستند. او در سال ۲۰۰۹ یک استودیو ضبط در کوئیزلند، راه‌اندازی کرد

خرید کتاب زبان بدن


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *