اعتماد به نفس با توصیه‌های دکتر هلاکویی


کتاب صوتی اعتماد به نفس از مجموعه سخنرانی‌های دکتر فرهنگ هلاکویی از برنامه‌ی رازها و نیازها است. در این کتاب صوتی با مقوله‌ی اعتماد به نفس آشنا می‌شویم و تفاوتی که با حرمت نفس دارد را درمی‌یابیم. کتاب صوتی اعتماد به نفس از محصولات انتشارات ما و شما است.

مساله‌ی اعتماد به نفس، یکی از مسائل مهم در دنیای امروزه‌ی ما است که افراد بسیاری را درگیر خود کرده است و همچنین برای مردم ممکن است مساله‌ساز باشد یا مشکلاتی ایجاد کند. افرادی که از اعتماد به نفس بالا برخوردارند، به آنچه که انجام می‌دهند ایمان دارند و می‌توانند در مسیرهای متفاوتی که برای خود انتخاب می‌کنند، به موفقیت برسند. اما این موضوع درباره‌ی کسی که اعتماد به نفس چندانی ندارد صادق نیست. او ممکن است به دلایل و بهانه‌های مختلف، از انجام دادن کارهایی که او را در مسیر موفقیت قرار می‌دهند، دوری کند و همین سبب شود تا در نهایت از بسیاری تجربه‌ها محروم بماند و یا احساس مثبتی نسبت به خودش نداشته باشد.

فرهنگ هلاکویی نائینی در نهم شهریور سال ۱۳۲۳ خورشیدی در شیراز چشم به جهان گشود. او فرزند ارشد خانواده بود. هلاکویی در همان سال‌های نوجوانی استعداد و علاقه‌ به فراگیری را از خود نشان داد. به گفته‌ی خودش در کمپی تابستانی به مسائل روانشناختی علاقه‌مند شد و دغدغه‌ی خاصی در این زمینه پیدا کرد و پس از مدتی مطالعه‌‌ی کتاب‌های این حوزه برای او، بر خوانش متون درسی‌اش ارجحیت یافت. هلاکویی پس از دوره‌ی دبیرستان وارد دانشگاه تهران شد. او مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ی اقتصاد گرفت و تحصیلاتش را در این رشته ادامه داد و به مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد در دانشگاه تهران دست یافت؛ اما علاقه‌ی نخستش، روان‌شناسی را نیز فراموش نکرد و دوره‌ی فوق لیسانس این رشته را نیز در دانشگاه تهران گذراند. هلاکویی برای ادامه‌ی تحصیل به آمریکا مهاجرت کرد. او در سال ۱۹۷۴ میلادی از دانشگاه یوتا دکترای جامعه‌شناسی دریافت کرد. موضوع پایان‌نامه‌ی او، بررسی جامعه‌شناسانه‌ی انقلاب مشروطه‌ی ایران بود.

هلاکویی پس از اتمام دوره‌ی دکترای خود عزم بازگشت به وطن کرد. او در سی سالگی پس از بازگشت، یک دوره‌ی همکاری با صداوسیمای ایران را آغاز کرد. دکتر هلاکویی سرپرستی کمیته‌ی فرهنگی و اجتماعی را در معاونت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری رادیو و تلویزیون ملی ایران به عهده گرفت و کارش را آغاز کرد. او همزمان با کار در صداوسیما به تدریس در دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران پرداخت. او پس از مدتی کار در صداوسیما، با مسئولان وقت سازمان اختلاف نظر پیدا کرد، این اختلافات در نهایت بالا گرفت و منجر به جدایی‌اش از صداوسیما شد. هلاکویی چندی بعد، دو سال پیش از وقوع انقلاب اسلامی، به آمریکا بازگشت.

دانلود فایل صوتی اعتماد به نفس دکتر هلاکویی


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *