این کتاب ها را بشنوید حتما


تاب صوتی چهره غمگین من (جلد اول) مجموعه داستان‌های ادبیات آلمان است که با ترجمه تورج رهنما منتشر شده است. این کتاب داستان‌هایی جذاب را گردآوری گرده است که براساس سال چیده شده‌اند. این کتاب با صدای امیرمحمد صمصامی و مریم مشایخی منتشر شده است.

بخش اول اين مجموعه شامل هجده داستان کوتاه از هشت نویسنده‌ مشهور آلمانی زبان است. اولین نویسنده‌ این مجموعه هاینریش بل (متولد ۱۹۱۷) و آخرین گرهارد تسورنتس (متولد ١٩٢٥) است. ترتیب داستان‌ها براساس سال تولد آنها است.

کتاب صوتی چهره غمگین من


کتاب‌ صوتی جوجه اردک زشت درون نوشته دبی فورد چگونگی انکار نیمه‌ٔ تاریک وجودمان که منجر به نپذیرفتن شکل واقعی و حقیقی زندگی می‌شود را روایت می‌کند. دبی فورد با این کتاب سعی بر آن دارد تا به ما نشان دهد شناخت ضعف‌هایمان امکان‌پذیر است و موجب رشد و ظهور توانایی‌های نهفته ما می‌شود. با انجام تمرین‌های کتاب «جوجه اردک زشت درون» می‌توانیم احساسات و هیجانات نیمه‌ٔ تاریک وجود خود را آشکار کنیم و تمامیت خود را دوباره بیابیم. این کتاب مشتمل بر ۱۱ فصل است که در انتهای آن تمرین‌های هر فصل گنجانده شده‌است.

دبی فورد (۱ اکتبر ۱۹۵۵ – ۱۷ فوریه ۲۰۱۳) نویسنده، مدرس، معلم و سخنران شناخته شده آمریکایی است، بیشترین شهرت او برای کتاب نیمه تاریک جویندگان نور یا همان جوجه اردک زشت درون است که نیویورک تایمز در سال ۱۹۹۸ با هدف کمک به خوانندگان خود در غلبه بر سایه فردی با کمک روان شناسی مدرن و دستورالعمل‌های معنوی منتشر کرده است. اپرا وینفری این کتاب را در برنامه تلویزیونی خود معرفی کرد و همین سبب شد تا این کتاب برای مدت‌ها در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز باشد. آثار او به زبان‌های بسیاری ترجمه شده‌اند و در دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند.

کتاب صوتی جوجه اردک زشت درون


کتاب صوتی یک عاشقانه آرام اثر نویسنده محبوب معاصر، نادر ابراهیمی، درباره زندگی یک زوج است. مردِ داستان با نوشتن نامه‌های عاشقانه به همسرش سعی می‌کند تا زندگی‌شان دچار روزمرگی نشود. این کتاب در ۴۰ سال اخیر جزء کتاب‌های پرمخاطب نادر ابراهیمی بوده است.

شنیدن یک عاشقانه آرام با صدای پیام دهکردی و آهنگسازی کریستف رضایی لذت دیگری دارد.

کتاب صوتی یک عاشقانه آرام


کتاب صوتی خسرو و شیرین منظومه‌ای مثنوی، سروده‌ی نظامی گنجوی شاعر سده‌ی ششمی ایرانی است. این کتاب یکی از پنج‌ گنج یا مجموعه‌ی خمسه‌ی نظامی است. نظامی این اثر را در نیمه‌ی دوم قرن ششم هجری آفرید. هسته‌ی داستان خسرو و شیرین عشق خسرو پرویز ساسانی و شیرین شاهزاده‌ی ارمنی است. این داستان راویان متعددی دارد اما روایت نظامی برجسته‌ترین آن‌ها است. برخی ریشه‌های خسرو و شیرین را ادبیات فولکلور کردی می‌دانند.

به‌جز شاهکار نظامی، داستان خسرو و شیرین دست‌مایه‌ی آثار بسیاری از شعرا شده است. فردوسی بزرگ مهم‌ترین آن‌هاست که روایتش از این داستان بیشتر جنبه‌ی حماسی و تاریخی دارد. در شاهنامه مرگ مریم به شیرین نسبت داده شده است. خسرو و شیرین نظامی در بحر هزج مسدس محذوف یا هزج مسدس مقصور و بر وزن «مفاعیلن مفاعیلن مفاعیل» یا «مفاعیلن مفاعیلن فعولن» سروده شده است. کتاب صوتی خسرو و شیرین در حال مشاهده آن هستید، گزیده‌ای از این منظومه است که به‌همت انتشارات ماه‌آوا و با خوانش رضا عمرانی و راضیه هاشمی منتشر شده است.

کتاب صوتی خسرو و شیرین


کتاب صوتی پینگ؛ قورباغه‌ای در جستجوی برکه‌ای جدید داستانی از استوارت اوری گلد است. این کتاب حکایتی در مورد سازگار کردن خود با تغییر و غلبه بر موانع دارد و از قورباغه‌ای به نام پینگ می‌گوید که باید برکه محل زندگی‌اش را به دلیل کم‌آبی و خشک شدن ترک کند.

نسخه صوتی این داستان را با ترجمه هنگامه خدابنده و صدای کرامت رودساز، معصومه عزیز محمدی و غلامرضا صادقی می‌شنوید.

شنیدن کتاب صوتی پینگ؛ قورباغه‌ای در جستجوی برکه‌ای جدید تجربه‌ای الهام‌بخش برای تمام کسانی است که دوست دارند با جرات و جسارت به جنگ مشکلات زندگی بروند و آن را طوری بسازند که لایقش هستند.

کتاب صوتی پینگ


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *