درباره جردن بلفورت


جردن راس بلفورت، دلال سهام اسبق آمریکایی است. وی به جرم حیله و فریبکاری در بازار سهام مدت ۲۲ ماه زندانی شد. جردن در موقعیت خود به عنوان بنیانگذار استراتن اکمان بود که مرتکب فعالیت‌های غیرقانونی شد. استراتن اکمان در تعدادی کلاهبرداری از جمله طرح‌های بالا بردن کاذب قیمت سهم‌های پنی شرکت داشت که بزرگترین جرم وی به حساب می‌آید.

جردن بلفورت با تشویق مردم برای سرمایه‌گذاری بر روی اوراق پر ریسک، درآمد زیادی بدست آورد. شرکت تأسیسی وی، استراتن اوکمان در روزهای طلایی خود قریب به هزار کارمند و یک میلیارد دلار سرمایه در سبد گردان خود داشت، اما طی تحقیقات یه ساله انجمن ملی فروشندگان اوراق بهادر ایلات متحده آمریکا،  سرانجام جردن بلفورت و دنی پوروش تحت عنوان پولشویی بازداشت شدند.

جردن به شریک بودن در طرح‌های کلاهبرداری سرمایه گذاران، که احتمالاً چیزی بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلار به آنها ضرر وارد کرده بود اعتراف کرد. سپس ابتدا به ۴ سال و در نهایت به ۲۲ ماه زندان محکوم شد. جردن بلفورت کتابی با عنوان گرگ وال استریت (The Wolf of Wall Street) از زندگی خود نوشته‌است که بر اساس آن در سال ۲۰۱۳ فیلمی با همین نام (گرگ وال استریت) توسط مارتین اسکورسیزی و با بازی لئوناردو دی کاپریو ساخته شد. پس از آن به عنوان مدرس در حوزه‌های کارآفرینی فعالیت خود را آغاز می‌کند و سیستم کار و فروش مستقیم خود را در کتابی به نام «شیوه گرگ» پدیدآورد که عنوان پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز را در مقطعی به خود اختصاص داد.

وی پس از اینکه از زندان آزاد شد تصمیم گرفت تا زندگی متعادل‌تری را پیش ببرد و خود را به نوعی از فراز و نشیب‌ها دور کند. وی تلاش کرد شیوهٔ سبک زندگی خود را تغییر دهد تا به فردی مفید تبدیل شود. او که به گرگ وال استریت نیز معروف بود کتابی با نام «The way of wolf» را از خود منتشر کرد. این کتاب به زبان فارسی و با عنوان شیوه گرگ نیز ترجمه شده‌است. جردن بلفورت در این کتاب سعی کرده‌است نکاتی بسیار آموزنده و تجربیات خود را در اختیار همگان قرار دهد.

او هم‌اکنون یکی از افراد مهم و یکی از بهترین سخنرانان انگیزشی و آموزگاران حوزه فروش است. همچنین نقدهای بسیار خوبی نسبت به کتاب او شد و این کتاب سرآغازی جدید برای شروع یک زندگی سالم برای جردن بلفورت بود. کتاب او هم‌اکنون یکی از پرفروش‌ترین و بهترین کتاب‌های انگیزشی در سراسر جهان می‌باشد.

خرید کتاب صوتی شیوه گرگ


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *