درباره کتاب استادان بسیار


استادان بسیار، زندگی‌های بسیار اثر دکتر برایان‌ال‌وایس کتابی در زمینه فراروان‌شناسی است که موضوعات مربوط به این حوزه مانند خواب مصنوعی و تجربیات پیش از تولد و پس از مرگ را بررسی کرده‌است.

 دکتر ال وایس در این اثر حاصل ۴ سال تحقیق و تجربه خود با یکی از بیمارانش کاترین را گرداورده است تا آنها را با دیگر متخصصان و علاقه‌مندان سهیم شود. کاترین یکی از بیمارن دکتر ال‌وایس بود که بعد از گذراندن دوره‌های روان‌درمانی متفاوت و بی‌اثر بودن آنها توسط خواب مصنوعی و گذشته‌درمانی بهبود یافت شد و تمامی اختلالاتش ظرف دوماه از بین رفت: «نوشتن آنچه روی داد، چهار سال طول کشید. چهار سال برای آن که جرأتم را جمع کنم، حرفه‌ام را به مخاطره بیندازم و این اطلاعات نامأنوس را آشکار کنم… درس‌هایی که آموخته بودم، داده شده بود تا با دیگران سهیم شوم، نه آن که برای خود نگه دارم. این دانش از طریق کاترین آمده بود و اکنون باید از طریق من می‌آمد. می‌دانستم با هر نتیجه‌ای هم مواجه می‌شدم، نمی‌توانست ویرانگرتر از این باشد که دانشی را که دربارهٔ فناناپذیری و معنای حقیقی زندگی یافته بودم با کسی در میان نگذارم.»

 دکتر برایان ال‌وایتس دانش‌آموخته دانشگاه کلمبیا و دانشکده پزشکی ییل است. او هم‌اکنون به عنوان روان‌پزشک ارشد، رئیس مرکز پزشکی مونت‌سینایی در میامی است.

 پژوهشگران و علاقه‌مندان کتاب‌های روان‌شناسی و فراروان‌شناسی از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

کتاب صوتی استادان بسیار زندگی‌های بسیار


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *