درباره کتاب روان درمانی اگزیستانسیال


کتاب صوتی روان درمانی اگزیستانسیال کتابی از اروین یالوم، روان‌پزشک و نویسنده‌‌ی آمریکایی است. یالوم این کتاب را در شرح روش روان‌درمانی اگزیستانسیال که خود خلق کرده و پروریده، نوشته است. قدرت نویسندگی و قصه‌پردازی یالوم از این کتاب که در نظریات اوست نیز اثری پرکشش ساخته که در نوع خود کم‌نظیر است. کتاب روان‌درمانی اگزیستانسیال اولین بار در سال ۱۹۸۰ منتشر شد.

اروین دیوید یالوم، روان‌پزشک، روان‌درمان‌گر اگزیستانسیال، نویسنده و رمان‌نویس آمریکایی است. او متولد سیزدهم ژوئن سال ۱۹۳۱ در واشنگتن‌دی‌سی است. خانواده‌ی یالوم پانزده سال پیش از تولد او به آمریکا مهاجرت کردند و در یک فروشگاه مواد غذایی مشغول به کار شدند. اروین از کودکی به مطالعه علاقه نشان می‌داد و روزهایش را در کتاب‌خانه‌ای بالای همان فروشگاه می‌گذراند. پس از گذراندن دوره‌ی دبیرستان، برای تحصیلات عالیه به دانشگاه جورج واشنگتن رفت و در سال ۱۹۵۲ از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. یالوم برای ادامه‌ی تحصیل به دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه بوستون رفت و در سال ۱۹۵۶ نیز تحصیل خود را در این دانشگاه به پایان رساند. او دوره‌ی اینترنی خود را در بیمارستان مانت ساینای و رزیدنتی را در کلینیک فیپس بیمارستان جانز هاپکینز گذراند. یالوم برای دو سال در بیمارستانی واقع در شهر هونولولو به ارتش آمریکا خدمت کرد.

یالوم در سال ۱۹۸۰، کتاب روان‌درمانی اگزیستانسیال را منتشر کرد تا روشی که از مبدعانش بود را به‌شکلی نظام‌مند توضیح دهد و ابهامات را در آن خصوص مرتفع سازد. یالوم مطالعه‌ای عمیق در فلسفه به‌خصوص آثار شوپنهاور داشت و توانست بینش فلسفی خود را در روان‌درمانی جاری کند و ساحت جدیدی در این معنی بیافریند. ازدیگرسو قلم روان و قدرتش در قصه‌پردازی، او را به چهره‌ای کم‌نظیر تبدیل کرد.

شنیدن این کتاب را به دوست‌داران کتاب‌های روان‌شناسی، روان‌کاوی و فلسفی پیشنهاد می‌کنیم. هدف کتاب صوتی روان درمانی اگزیستانسیال اصالت‌بخشی به زندگی است. خواندن یا شنیدنش می‌تواند نگاه ما را به زندگی تغییر دهد و لذت بردن بی‌واسطه از «زندگی» که تنها داشته‌‌‌ی واقعی ماست را به ما بیاموزد. برای خرید کتاب صوتی روان درمانی اگزیستانسیال اینجا کلیک کنید.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *