درباره کتاب صوتی اضطراب موقعیت


کتاب صوتی اضطراب وضعیت -که با نام اضطراب موقعیت نیز شناخته می‌شود- یکی از کتاب‌های تحسین شده آلن دوباتن است که تمام آنچه را که به مضطرب شدن، منجر می‌شود، معرفی می‌کند و راه‌حل‌هایی ارائه می‌دهد که بتوانیم با اضطراب و استرس، خداحافظی کنیم.

اضطراب وضعیت ترس از خطر شکست در برابر آرمان‌هایی است که جامعه‌مان وضع کرده و هراس از دست ‌دادن مقام و منزلت را شامل می‌شود. وضعیت به معنای جایگاه یک فرد در جامعه ــ این کلمه از ریشهٔ لاتین «s‌tatum» به‌معنی جایگاه «Standing» مشتق شده است؛ به‌معنی اخص کلمه به جایگاه حرفه‌ای یک شخص در یک گروه (شخص متأهل، درجه‌دار نظامی، و غیره) اشاره دارد و در معنای کلی‌تر، که تناسب بیشتری با این مقال دارد، به ارزش و اهمیت یک شخص در نگاه جهانیان اشاره می‌کند.

حالا اضطراب وضعیت حالتی است که فرد در آن مدام نگران به خطر افتادن وضعیتش است و این حس منفی را مدام با خود حمل می‌کند. آلن دو باتن معتقد است وسواسی که نسبت به جایگاهمان در جامعه داریم از منابع مختلفی ریشه می‌گیرد. او در این اثر جذاب که بسیاری از صاحب‌نظران و نویسندگان آن را تحسین کرده‌اند درباره اضطراب موقعیت، علل و راه‌حل‌های آن سخن گفته است. دو باتن راه حل فرو نشاندن اضطراب وضعیت را در چهار بستر فلسفه، هنر، سیاست و دین جسته و آن‌ها را در کتاب صوتی اضطراب وضعیت تشریح کرده است.

آلن دو باتن در ۲۰ دسامبر ۱۹۶۹ در زوریخ به دنیا آمد و در انگلستان بزرگ شد. او یک نویسنده، فیلسوف و مجری تلویزیون ساکن بریتانیا است. او در سال ۲۰۰۳ ازدواج کرده است و دو فرزند پسر دارد.

در سال ۲۰۰۸ او یکی از اعضای هیئت مؤسس یک سازمان جدید آموزشی با نام مدرسه زندگی بود. آلن دو باتن دوره دکتری فلسفه را در دانشگاه هاروارد آغاز کرد ولی برای نوشتن کتب فلسفی به زبان ساده، آن را نیمه کاره رها کرد. اولین کتاب آلن دو باتن جستارهایی در باب عشق نام داشت که در سال ۱۹۹۳ زمانی که او ۲۴ سال داشت، منتشر شد. کتابی که خیلی زود در لیست کتاب‌های پر فروش قرار گرفت و بیش از دو میلیون نسخه از آن به فروش رفت.

بسیاری از آثار آلن دو باتن به فارسی ترجمه و منتشر شده‌اند. تسلی بخشی‌های فلسفه، جستارهایی در باب عشق، سیر عشق، هنر سیر و سفر، در باب اعتماد به نفس و پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، از آن جمله‌اند.

خرید کتاب صوتی اضطراب وضعیت


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *