درباره کتاب صوتی نیروی بیکران تفکر مثبت


کتاب صوتی نیروی بیکران تفکر مثبت اثر دکتر نورمن وینسنت پیل، نویسنده و روحانی آمریکایی است. محتوای کتاب حول محور درس‌هایی در باب قدرت تفکر در تاثیرگذاری بر واقعیت، چگونگی ایجاد اعتماد برای شفاف‌تر کردن اهداف زندگی و نحوه‌ی برخورد با مشکلات زندگی مدرن است. حتی اگر استدلال‌های نویسنده‌ی کتاب را قانع‌کننده نیابید، در سراسر صفحات کتاب درمی‌یابید که اعتمادبه‌نفس، خوش‌بینی و قدردانی از اطرافیانتان کلیدهای یک زندگی شاد هستند.

شنیدن کتاب صوتی نیروی بیکران تفکر مثبت را به طور خاص به افرادی پیشنهاد می‌کنیم که بدبین هستند، هنوز راه موفقیت و خوشبختی را پیدا نکرده‌اند و آرزوی رسیدن به رویاهای بزرگ خود را دارند.

نورمن وینسنت پیل (زاده‌ی ۳۱ می ۱۸۹۸، باورسویل، اوهایو، ایالات متحده – درگذشته در ۲۴ دسامبر ۱۹۹۳، پاولینگ، نیویورک)، رهبر مذهبی بانفوذ و الهام‌بخش آمریکایی بود که پس از جنگ جهانی دوم، تلاش کرد روحیه‌ای تجدیدشده و معنوی را در جامعه‌ی ایالات متحده با موعظه‌ها، رویدادهای عمومی، برنامه‌های قابل پخش، ستون‌های روزنامه و کتاب‌هایش القا کند. او با کتاب پرفروش خود در سال ۱۹۵۲، یعنی نیروی بیکران تفکر مثبت، میلیون‌ها نفر را تشویق کرد.

پس از جنگ جهانی دوم، نورمن وینسنت پیل یک بروشور معنوی هفتگی چهار صفحه‌ای برای بازرگانان به نام Guideposts را تاسیس و به عنوان سردبیر آن فعالیت کرد. این بروشور در دهه‌ی ۱۹۵۰ به یک مجله‌ی ماهانه‌ی بسیار محبوب تبدیل شد. نخستین کتاب نورمن وینسنت پیل هنر زندگی (۱۹۳۷) نام داشت. او همچنین پیش از کتاب نیروی بیکران تفکر مثبت، کتاب‌های دیگری از جمله تو می‌توانی برنده شوی (۱۹۳۸) و راهنمایی برای زندگی مطمئن (۱۹۴۸) را نوشت و منتشر کرد. کتاب‌های بعدی او نیز شامل آثاری از جمله شش نگرش برای برندگان (۱۹۸۹) و این قرن باورنکردنی (۱۹۹۱) هستند. نورمن وینسنت پیل در سال ۱۹۸۴ به عنوان کشیش ارشد بازنشسته شد.

نورمن وینسنت پیل تعلیم می‌داد که می‌توان از ایمان مذهبی برای بهبود زندگی مادی نیز استفاده کرد و نگرش ذهنی مثبت و اعتقاد به خود، به اندازه‌ی اعتقاد به خدا ضروری است. در حالی که آموزه‌های او طرفداران زیادی را برای او به ارمغان آورد، برخی از نویسندگان مسیحی انتقاد زیادی به او داشتند و به این نکته اشاره کردند که فلسفه‌ی پیل ایده‌های گناه، رنج و رستگاری را نادیده می‌گیرد. علاوه بر این، پیل به دلیل حمایتش از اهداف سیاسی محافظه‌کار شناخته شده بود. در حالی که اوج محبوبیت پیل در دهه‌ی ۱۹۵۰ بود، پیام او بر رهبران مسیحی انجیلی بعدی مانند رابرت شولر، جوئل اوستین و تی‌دی جیک تاثیر گذاشت. نورمن وینسنت پیل افتخارات متعددی از جمله مدال آزادی ریاست جمهوری را در سال ۱۹۸۴ را به دست آورد.

دانلود کتاب صوتی نیروی بیکران تفکر مثبت


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *