درباره کتاب پاکسازی چاکرا‌ها


کتاب صوتی پاکسازی چاکراها اثری از دورین ویرچو نویسنده، روان‌شناس و سخنران آمریکایی است. پاکسازی چاکراها روشی تجربی برای بازکردن و متعادل کردن چاکراها است. اعتقاد به چاکراها ریشه در عقاید هندو دارد، که در دوران جدید نیز گروهی از درمان‌گران و مردم، برای درمان و یا حفظ سلامتی روحی و جسمی به آن بازگشته‌اند. چاکرا در زبان سانسکریت به معنای «دیسک» یا «چرخ» است و به آن‌چه مرکز انرژی در بدن خوانده می‌شود اشاره دارد. بر اساس این عقیده، هفت چاکرای اصلی در بدن وجود دارد که انرژی حیاتی را وارد بدن می‌کند. چاکراها باید متعادل باقی بمانند تا بهترین عملکرد خود را ارائه دهند؛ مسدود شدن یا عدم تعادل آن‌ها باعث ایجاد مشکلات روحی و جسمی می‌شود.

ویرچو در مقدمه‌ی کتاب صوتی پاکسازی چاکراها از وجود انسان سخن گفته که به عقیده‌ی او از نور است. در بخش اول به معرفی چاکراها و کارکرد آن‌ها پرداخته است. بخش دوم کتاب به توضیح مراقبه‌هایی برای پاکسازی چاکراها اختصاص دارد. بخش سوم شرح تجسم‌هایی برای پاکسازی چاکراهاست و بخش چهارم به توضیح روشی به نام «فرشته‌درمانی» اختصاص یافته که ویرچو خود مبدع آن است. ویرچو در بخش‌های پنجم، ششم و هفتم کتابش نیز روش‌هایی را برای پاکسازی و مشاهده‌ی چاکراها شرح داده است.

درین ویرچو، نویسنده، روان‌شناس و سخنران انگیزشی در زمینه‌ی روانشناسی و اهل آمریکا است. ورچو در ۲۹ آوریل سال ۱۹۵۸ در کالیفرنیا به دنیا آمد. تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته‌ی هنرهای لیبرال کالج «آنتلوپ ولی» در لنکستر کالیفرنیا آغاز و مدرکش را از این مرکز دریافت کرد. ویرچو مدرک لیسانس خود را در سال ۱۹۸۶ و فوق‌لیسانسش را در سال ۱۹۸۸ از دانشگاه «چپمن» در اورنج‌کانتی گرفت. موضوع پایان‌نامه‌ی ویرچو، «بررسی مشکلاتی مانند اختلالات خوردن در بزرگسالانی که در کودکی مورد سوءاستفاده‌ی جنسی قرار گرفته‌اند»، بوده است. ویرچو پس از این نیز مقالات مختلفی در این زمینه منتشر کرد. او کار نوشتن خود را با همکاری شرکت انتشاراتی Hay House آغاز کرد. ویرچو کتاب‌های خود را در زمینه‌های متنوع روان‌شناسی همچون خودیاری، کودکان و اختلالات خوردن نوشته است. از او در کنار کتاب‌های چاپی، مطالبی در قالب کتاب صوتی و فلش کارت منتشر شده است. ویرچو همکاری‌اش با Hay House را در تولید برنامه‌ی رادیویی نیز گسترش داد. او همچنین کنفرانس‌های متعددی در زمینه‌های کاری خود برگزار کرده است.

شنیدن کتاب صوتی پاکسازی چاکراها را به کسانی که در پی یک زندگی سالم و شاد هستند پیشنهاد می‌کنم.

دانلود کتاب صوتی پاکسازی چاکراها


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *