درباره کتاب کیمیاگر


کتاب صوتی کیمیاگر نوشته‌ی نویسنده معاصر و مشهور برزیلی، پائولو کوئلیو است. داستان کیمیاگر درباره‌ی یافتن گنجی است که در درون انسان‌های جای دارد. این اثر در لیست پرفروش‌های قرن بیستم نیز قرار دارد. به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده و در بیش از ۱۵۰ کشور خواننده دارد.

این همان اصلی است که همه چیز را به حرکت در می‌آورد و در کیمیا به آن «روح جهان» می‌گویند. وقتی که انسان با تمام وجود چیزی را آرزو می‌کند، به «روح جهان» نزدیک‌تر است و «روح جهان» نیرویی همواره مثبت است. روح در انحصار آدمیان نیست و هرآنچه که روی زمین یافت می‌شود روح دارد، خواه سنگ باشد، خواه گیاه، خواه حیوان یا حتی اندیشه. هر چه در سطح زمین است به طور مداوم در حال تغییر است، چون زمین هم زنده است و زمین روح دارد و ما به‌ندرت می‌دانیم که زمین در جهت منافع ما کار می‌کند. شما باید بفهمید که در مغازه بلورفروشی، حتی گلدان‌ها هم در جهت موفقیت شما حرکت می‌کردند.

پائولو کوئلیو در سال ۱۹۴۷ به دنیا آمد. وی نویسندهٔ معاصر برزیلی است. رمان‌های او بین مردم در کشورهای مختلف دنیا پرطرفدار است. او از سال ۲۰۰۷ سفیر صلح سازمان ملل در موضوع فقر و گفتگوی بین‌فرهنگی است. بسیاری از آثار این نویسنده، داستان‌هایی هستند که با رویکردها و درون‌مایه‌های روانشناسانه طراحی و نوشته شده‌اند.

کوئیلو در اغلب کتاب‌هایش به موضوع عشق و ایمان می‌پردازد. رمان کیمیاگر، مشهورترین کتاب او و یکی از رمان‌های بسیار پرفروش دههٔ پایانی قرن بیستم در جهان است.

بخشی از آثار پائولو کوئیلو عبارت‌اند از:

تئاتر برای آموزش، بایگانی جهنم، خاطرات یک مغ، کیمیاگر، بریدا، عطیه برتر، والکیری‌ها (دیدار با فرشتگان)، مکتوب، کنار رود پیدرا نشستم و گریستم، کوه پنجم، نامه‌های عاشقانه یک پیامبر، مبارزان راه روشنایی (راهنمای جنگجوی نور)، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، کلمات اساسی، شیطان و دوشیزه پریم، داستان‌هایی برای پدران، فرزندان و نوه‌ها، جن و گل‌های رز، سفرها، هستی (زندگی) و… .

برای دانلود کتاب صوتی کیمیاگر کلیک کنید.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *