سرنوشت روح | معرفی و بررسی


کتاب صوتی سرنوشت روح نوشته‌ی مایکل نیوتن تلاشی برای یافتن پاسخ به این سوال است که آیا هستی آدمی با مرگ او به‌پایان می‌رسد؟‌ این پرسشی ازلی- ابدی به قدمت خود انسان بر این کره‌ی خاکی است. پرسشی که گاه باعث یاس آدمی می‌شود؛ اگر مرگ نقطه‌ی پایان هستی انسان باشد و گاه باعث هراس او‌ می‌شود؛ به‌‌دلیل ندانستن آن‌چه که آن‌سوی مرگ رخ می‌دهد. فیلسوفان، عارفان، دانشمندان و حتی انسان‌های معمولی هریک تلاش کرده‌اند تا به فراخور خود پاسخی برای این پرسش بیابند.

مایکل نیوتن (Michael Newton) روانشناس و محقق آمریکایی، در ۹ دسامبر ۱۹۳۱ در کالیفرنیا به‌دنیا آمد. او دارای مدرک دکترا در روانشناسی مشاوره، کارشناسی ارشد هیپنوتیزم درمانی و عضو انجمن مشاوره آمریکا است و هم‌چنین به‌عنوان معلم در هیئت علمی مؤسسات آموزش عالی حضور داشته است. او پیشگام در کشف اسرار مربوط به زندگی پس از مرگ با‌ استفاده از هیپنوتیزم است.

مایکل ابتدا نسبت به امور متافیزیکی بدبین بود. اما در اواخر دهه ۱۹۶۰ هنگامی که یک مشتری را با هیپنوتیزم سنتی درمان می‌کرد، در حالت خلسه عمیق از بیمار خواست که به سراغ منبع دردش برود، با این فرض که نوعی آسیب ناخودآگاه در زیر این بیماری نهفته است. مشتری خاطره‌ی زخمی شدن در سنگری از جنگ جهانی اول را به‌یاد آورد.‌ مایکل در حین درمان،‌ همه سؤالات را در مورد واحد، افسر فرمانده و حتی نشان‌های روی یونیفرمش پرسید. سپس به اداره‌ی سوابق جنگی در لندن نامه نوشت و آن اداره داستان مشتری را تأیید کرد. این لحظه او را در مسیری قرار داد که‌ سال‌ها نسبت به آن ناباور بود و به دیده‌ی تردید می‌نگریست. سپس بعد از تجربه‌ی مشابهی در مورد یک بیمار زن،‌ دروازه قلمرو معنوی به روی او گشوده شد.

مایکل (با استفاده از تحقیقات دقیق)، شروع به کاوش در مورد زندگی پس از مرگ از نگاه مشتریان خود کرد. بیش از ۲۵ سال طول کشید تا او برای اولین بار کار خود را با جهان به اشتراک بگذارد.

اولین کتاب مایکل نیوتن، کتاب سفر روح در ۱۹۹۴ منتشر شد و طی ۸ سال بعد، او برای امضای کتاب و ارائه در کنفرانس‌ها‌ به سراسر ایالات متحده، کانادا، بریتانیا و آفریقای جنوبی سفر کرد. کتاب سرنوشت روح در سال ۲۰۰۰ منتشر شد. در سال ۲۰۰۱ این کتاب جایزه «برجسته‌ترین کتاب متافیزیکی سال» را دریافت کرد. بسیاری از ناشران و انجمن‌های ادبی، آن را «کتاب هزاره» نامیدند. در سال ۲۰۰۴ کتاب زندگی در بین زندگی‌ها و در سال ۲۰۰۹ کتاب خاطرات پس از مرگ منتشر شدند.‌ در سن ۷۰ سالگی او متوجه شد که سازمانی برای حمایت از کارش و کمک به پیش‌برد مأموریتش مورد نیاز است، به این‌ترتیب «مؤسسه مایکل نیوتن» متولد شد.

سرانجام او بعد از عمری تلاش برای انتقال تجربیات و تلاش‌هایش در زمینه‌ی شناخت دنیای روح، در سپتامبر ۲۰۱۶ درگذشت.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *