شهر غصه کتابی از امیرعلی نبویان


کتاب صوتی شهر غصه نوشته‌ی امیرعلی نبویان است. گویندگی این کتاب صوتی را محمد بحرانی، هدایت هاشمی، سینا رازانی، بهادر ملکی، احسان کرمی، رؤیا میر علمی و امیرعلی نبویان انجام داده‌اند و نشر جوان آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی، به کارگردانی محمدحسن معجونی و تهیه‌کنندگی بهار نوروز پور تولید شده است. این اثر صوتی، نمایشنامه‌ای موزون و مسجع است که ماجرای شخصیت‌های شناخته‌شده‌ی تاریخ را بیان می‌کند.

نبویان فارغ‌التحصیل رشتهٔ مهندسی برق از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بوده و شهرت خود را از برنامهٔ تلویزیونی رادیو هفت بدست آورد. او علاوه بر اجرا در برنامه‌های تلویزیون، نویسنده نیز می‌باشد و چهار کتاب شامل مجموعهٔ قصه‌های امیرعلی ((۱٫۲٫۳٫۴)) از وی منتشرشده و در بازار موجود است. امیرعلی نبویان در شهر آمل بزرگ شد و تا ۶ سالگی در یک خانه قدیمی آلمانی با اتاق‌های زیاد زندگی می‌کرد. وی در خرداد ماه سال ۱۳۹۵ در یک پست اینستاگرامی خبر ازدواج خود را نیز اعلام کرد.

امیرعلی نبویان نویسنده، مجری و بازیگر ایرانی، زاده ی شهر آمل است. او اولین تجربه ی بازیگری خود را در سریال نوشدارو به دست آورد. وی در کارنامه ی خود مجری گری در رادیو هفت، خوشا شیراز و صد برگ را دارد. او هم‌چنین توانست در مسابقه ی لباهنگ خندوانه با اجراهای خود نظرات زیادی را جلب نماید. او دراین مسابقه ترانه‌های محسن چاوشی را خواند و با بالاترین رأی به مرحله ی فینال لباهنگ رسید و در پایان، نفر اول شد.

وی نویسنده کتاب قصه‌های امیرعلی است. وی در گفتگویی اعلام کرد قصد دارد حضور بیشتری در سینما و تلویزیون داشته باشد.

همچنین به تازگی امیرعلی نبویان، به عنوان مجری مسابقه فصل سوم خنداننده شو (خنداننده شو ۳) برنامه خندوانه رامبد جوان ایفای نقش می کند.

کتاب صوتی شهر غصه که ممکن است نام آن، برای شما، یادآور نمایشنامه‌ی شهر قصه نوشته‌ی بیژن مفید باشد، به قلم امیرعلی نبویان نوشته شده است.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *