قانون موفقیت چیست؟


کتاب صوتی قانون موفقیت نوشته‌ی ناپلئون هیل با ترجمه‌ی الهام شریف و صدای گشتاسب امجدی در ماه آوا منتشر شده است. این کتاب راهنمایی ماندگار برای دستیابی به رویا و موفقیت است.

ناپلئون هیل در ۲۶ اکتبر ۱۸۸۳ در ویرجینیا متولد شد. خانه‌ی آن‌ها یک اتاق بیشتر نداشت و همیشه کثیف بود. ناپلئون از سن سیزده‌سالگی به نوشتن برای روزنامه‌ها روی آورد و نام گزارشگر کوهستان را برای خودش انتخاب کرد. او سعی کرد با پولی که از این راه به دست می‌آورد، خرج تحصیلش را بپردازد. با همین کار توانست وارد دانشگاه حقوق شود، اما از پس هزینه‌های برنیامد و آن را نیمه‌کاره، رها کرد. ناپلئون هیل استعداد خوبی در نوشتن داشت، به همین دلیل کار مصاحبه با افراد مشهور را به او سپرده بودند. نتیجه‌ی سال‌ها تلاش و کار او تبدیل به کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید شد که بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آن تا کنون فروش رفته است. از میان آثار دیگر ناپلئون هیل می‌توان به قوانین موفقیت و دینامیت مغزی را نام برد.

ناپلئون هیل از سال ۱۹۳۳ تا سال ۱۹۳۵ مشاور «فرانکلین روزولت» رئیس‌جمهور آمریکا بود. او در ۸ نوامبر ۱۹۷۰ از دنیا رفت.

از ویژگی‌های مهم کتاب صوتی قانون موفقیت می‌توان به دو ویژگی اشاره کرد؛ اول اینکه به خواننده کمک می‌کند بتواند نقاط ضعف خود را شناسایی کند و دوم اینکه راه قطعی برای چیره شدن بر ضعف‌ها ارائه می‌کند. این کتاب در اصل به بررسی موانع میان انسان و موفقیت پرداخته است که می‌توان به تعصب، طمع، خرج کردن بیش از درآمد و… اشاره کرد. ناپلئون هیل به قانون «ذهن مرکب» اشاره می‌کند و آن را پایه و اساس همه دستاورد‌های بشر می‌داند. ذهن مرکب به معنای ذهنی است که از اتصال دو و یا چند انسان در راستای هدفی مشترک شکل می‌گیرد.

دانلود کتاب صوتی قانون موفقیت


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *