معرفی رمان یک عاشقانه آرام


کتاب صوتی یک عاشقانه آرام اثر نویسنده محبوب معاصر، نادر ابراهیمی، درباره زندگی یک زوج است. مردِ داستان با نوشتن نامه‌های عاشقانه به همسرش سعی می‌کند تا زندگی‌شان دچار روزمرگی نشود. این کتاب در ۴۰ سال اخیر جزء کتاب‌های پرمخاطب نادر ابراهیمی بوده است.

شنیدن کتاب صوتی یک عاشقانه آرام با صدای پیام دهکردی و آهنگسازی کریستف رضایی لذت دیگری دارد. برای خرید کتاب صوتی یک عاشقانه آرام به این سایت بروید.

کتاب صوتی یک عاشقانه آرام با صدای آقای پیام دهکردی موجود است و او در این کتاب، با استفاده از تجربه و توانایی‌اش و فقط با استفاده از صدایش، دو شخصیت حقیقی این داستان را برای ما اجرا می‌کند. داستان یک عاشقانه آرام در سال‌ ۵۷ و در بحبوحه انقلاب ایران اتفاق می‌افتد. مردی اهل گیلان و اهل سیاست عاشق یک دختر آذری به نام عسل می‌شود که او هم یک انقلابی پرشور و هیجان است. این مرد یک معلم ادبیات است و به دلیل فعالیت‌های سیاسیش، مجبور می‌شود زندگی خانه به دوشی را تحمل کند و از همین‌جا داستان زندگی پر تلاطمش شروع می‌شود و تا اخر داستان بر پایه‌ی روابط عاشقانه این دو پیش می‌رود. یک عاشقانه آرام برای اولین بار در سال ۱۳۵۷ چاپ شد و دلیل محبوب بودن این کتاب رمان-شعر بودن آن است. تعداد کمی از افراد هستند که می‌توانند به این سبک کتاب بنویسند.

نادر ابراهیمی در ۱۴ فروردین ۱۳۱۵ در تهران، متولد شد. ابراهیمی، داستان‌نویس معاصر ایرانی است که علاوه بر نوشتنِ رمان و داستان کوتاه، در زمینه‌های فیلم‌سازی، ترانه‌سرایی، ترجمه، و روزنامه‌نگاری نیز فعالیت کرده ‌است. او، همراهِ بهرام بیضایی و ابراهیم گلستان، از هنرمندانی به حساب می‌آید که هم در سینما و هم در ادبیات کار کرده و شناخته شده‌اند. او عناوین مختلفی همچون نویسنده، شاعر، مترجم، روزنامه‌نگار و کارگردان را در کارنامه هنری خود دارد؛ کارنامه‌ای که در گوشه گوشه آن درخشش‌های این هنرمند را به‌وضوح می‌توان مشاهده کرد.

او در تمام سال‌های پرکارش نوشتن را رها نکرد. او که نویسندگی را از نوجوانی شروع کرده بود، در بیست و هفت سالگی اولین کتابش را در نشر روزبهان منتشر کرد. تا سال ۱۳۸۰ علاوه بر صدها مقاله تحقیقی و نقد، بیش از صد کتاب از او چاپ و منتشر شد که شامل داستان بلند (رمان) و کوتاه، کتاب کودک و نوجوان، نمایش‌نامه، فیلم‌نامه و پژوهش در زمینه‌های مختلف است. ضمن آن‌که چند اثرش به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شده است. نادر ابراهیمی در سال ۱۳۴۲ اولین کتاب خود را با نام خانه‌ای برای شب به چاپ رساند اما سال ۱۳۴۲ آغاز نویی نیز برای او در زمینه سیاسی بود و هم‌زمان با تبعید روح‌الله خمینی فعالیت‌های سیاسی علیه نظام پهلوی شدت گرفت و وجود یک رهبر سیاسی برای این اعتراضات شور و اشتیاق تازه‌ای به جریانات سیاسی در ایران داده بود. ابراهیمی نیز در نوشتن بیانیه و اعلامیه‌هایی علیه نظام وقت دست داشت و بسیار از اعلامیه‌ها به قلم او منتشر می‌شد. دو اثر دشنام و آسمان در تسخیر کلاغ‌ها دو داستان مشهور نادر ابراهیمی است که محوریت آن‌ها سیاسی و مبارزه با نظام پهلوی بود که این موضوع را ابراهیمی به‌صورت غیرمستقیم اما واضح در این دو نوشته بیان کرده است. به گفته او این دو داستان پایه ادبیاتی ضد سلطنتی شدند با بیانی نمادین.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *