معرفی چند کتاب صوتی برای شنیدن


شکی نیست که داستان رستم و سهراب یکی از مشهورترین و ماندگارترین داستان‌های شاهنامه است، این داستان یکی از عظیم‌ترین تراژدی‌های ایران‌زمین است که نسل به نسل در محافل و مجالس نقل شده و کمتر کسی را حتی در نسل جوان می‌توان یافت که با قهرمانان اسطوره‌ای این داستان آشنایی نداشته باشد.

تورانیان به تاخت به مرز ایران رسیده‌اند؛ خبری ناراحت‌کننده و تلخ که لبخندی عمیق بر لب‌های کیکاووس، پادشاه ایران، آورده است! اما چرا؟ از آن سو، افراسیاب، پادشاه تورانیان، از اینکه سهراب دژ سپید را تصرف کرده و مهیای جنگ با رستم می‌شود، در پوست خود نمی‌گنجد. رستم فرزند زال (پسر سام) و رودابه (دختر مهراب کابلی) است. در شاهنامه اشاره‌ای به دوران کودکی رستم نشده است و تنها سه داستان مربوط به دوران نوجوانی‌اش وجود دارد.

کتاب صوتی شاهنامه با صدای ابوالحسن تهامی


کتاب صوتی برتری خفیف می‌کوشد به شنوندهٔ خود یادآوری کند که تغییر کردن و دگرگون شدن، ناگزیر است و می‌تواند به ما در داشتنِ یک زندگی راحت‌تر و گاه پربارتر کمک کند. این کتاب صوتی می‌کوشد کاری کند که زندگی و خودتان را با دیدگاه و رویکردی متفاوت ببینید و آن را همان‌طور بسازید که خودتان می‌خواهید. با شنیدن این کتاب صوتی می‌توانید متوجه شوید که چرا برخی افراد موفق هستند و بعضی از انسان‌ها با اینکه هر روز تلاش می‌کنند اما در نهایت باز هم موفق نمی‌شوند و به خواسته‌هایشان نمی‌رسند.

آنچه این کتاب صوتی را از کتاب‌های شبیه به آن متمایز می‌کند، سبک بیان و گفتار نویسندهٔ آن، جف اولسون و کوشش او برای ایجاد یک دیدگاه و رویکرد جدید و تازه در شنوندگانش است.

کتاب صوتی برتری خفیف


کتاب صوتی «دن کیشوت (جلد اول)» نوشتۀ میگل دو سروانتس با ترجمۀ محمد قاضی و گویندگی رضا عمرانی در انتشارات ماه آوا منتشر شده است. «دن کیشوت» انتقادی هجایی و طنزآمیز از بیهودگی‌ها و ابتذالات نظام پهلوانی در عصر سروانتس است. در آن دوران اسپانیا امپراتوری عظیم و ثروتمندی بود. طبقه حاکمه از اشراف و نجیب‌زادگان تشکیل می‌شد، اما بازرگانان که از برکت داد و ستد با مستعمرات ثروت بسیار اندوخته بودند روز به روز نفوذ و اقتدار بیشتری می‌یافتند. ثروت بازرگانان محور اجتماع بود و از این رو نجیب‌زادگان و شوالیه‌ها که یکی به اصل و نسب و دیگری به زور بازوی خود تکیه داشت، به تدریج جای خود را در عرصه اجتماع تنگ‌تر می‌دیدند.

سروانتس، هنرمند بزرگ، نمی‌توانست این تحولات اجتماع را ندیده بگیرد. او که عمری را در نابسامانی و نامرادی و فقر و مشقت گذرانده بود، هرگز به دامان تیره یاس و بدبینی پناه نبرد و کتابی نوشت که قرن‌هاست آدمیان را دل‌زنده و خندان نگاه‌داشته است. او نیز مانند بتهوون، در زیر بار سنگین‌ترین رنج‌ها سرود شادمانی سر کرده و از اندوه، شادی آفریده است.

کتاب صوتی دن کیشوت


کتاب صوتی آرش کمانگیر سروده‌ی حماسی و زیبای سیاوش کسرایی است که انتشارات ماه‌آوا با صدای گرم و دوست‌داشتنی رضا عمرانی ضبط و منتشر کرده است.

سیاوش کسرایی (۱۳۷۴-۱۳۰۵) شاعر، نقاش و از اعضای کانون نویسندگان ایران بود. وی سراینده منظومه مشهور آرش کمانگیر، نخستین منظومه حماسی نیمایی است. کسرایی یکی از شاگردان نیما یوشیج بود که به سبک شعر او وفادار ماند. از جمله مجموعه شعرهای به‌جای مانده از سیاوش کسرایی، می‌توان به مجموعه شعر آوا، مهره سرخ، در هوای مرغ آمین، هدیه برای خاک، تراشه‌های تبر، خانگی، با دماوند خاموش و خون سیاوش اشاره کرد. کتاب صوتی آرش کمانگیر را با اجرای رضا عمرانی بشنوید.

کتاب صوتی آرش کمان گیر


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *