معرفی کتاب مکبث


کتاب صوتی مکبث تراژدی جذابی نوشته‌ی ویلیام شکسپیر است. مکبث داستان سردار شجاعی به نام مکبث است که بر اثر وسوسه‌های همسر جاه‌طلبش پادشاه را به قتل می‌رساند.

شکسپیر تراژدی مکبث را در سال‌های ۱۵۹۹ و ۱۶۰۶ میلادی نوشت. او در اولین اجرایی که از این نمایش به صحنه رفت، بازی کرد. مکبث داستان زندگی پرحادثه‌ی سردار جوانی به نام مکبث است. او که از خود لیاقت بسیاری نشان می‌دهد، توسط پادشاه مقام و منصب و لقب دریافت می‌کند. اما بعدا تحت تاثیر وسوسه‌های همسرش که بسیار جاه طلب است، پادشاه را به قتل می‌رساند. اما این قتل او را به آرامش نمی‌رساند بلکه جهنمی برایش درست می‌کند که در عذاب وجدان آن می‌سود. از آن به بعد او با هر آهنگی، یا با هر در کوفتنی دچار اضطراب و هراس می‌گردد. علاقه‌مندان به آثار ادبی بزرگ جهان از شنیدن کتاب صوتی مکبث لذت می‌برند.

ویلیام شکسپیر (۱۵۶۴-۱۶۱۶) شاعر و نمایش‌نامه‌نویس انگلیسی است که بسیاری او را بزرگ‌ترین نمایش‌نامه‌نویس تاریخ و بسیاری نیز او را بزرگ‌ترین نویسنده انگلیسی زبان تاریخ می‌دانند.

ویلیام فرزند جان شکسپیر و ماری اردن بود که پدرش یکی از مرفهین شهر بود و مادرش ماری نیز دختر زارع دولتمردی بود. اما روزگار به کام ویلیام خوش نماند و در سال ۱۵۸۷ پدرش ورشکسته شد.

ویلیام تحصیلات ابتدایی و مقدماتی از زبان لاتین را در دبیرستانی در استنفورد گذراند؛ اما در ۱۳ سالگی به دلیل تنگدستی پدر، مدرسه را رها کرد.

او پنج سال بعد با آنا هاتاوی ازدواج کرد که هشت سال بزرگتر از خودش بود و نتیجه این ازدواج یک فرزند دختر و دو پسر بود.

در ۱۵۸۵ ویلیام استنفورد را ترک کرد و به لندن رفت و در آنجا در تماشاخانه‌ای مشغول به کار شد به بازیگری پرداخت و در نهایت در همان‌جا شروع به نمایشنامه‌نویسی کرد که به دلیل هوش و قریحه فطری مورد استقبال بسیاری واقع شدند.

اشتغال به نمایش‌نامه‌نویسی و فعالیت در زمینه تئاتر برای وی موقعیت‌های فراوانی به بار آورد و از این طریق ثروت بسیاری را کسب کرد.

شکسپیر در سال‌های پایانی عمر در استرانفورد ساکن شد و به ندرت به لندن می‌آمد تا اینکه در سال ۱۶۱۶ فوت کرد.

از مهمترین آثار شکسپیر اتللو، مکبث، هملت، رمئو و ژولیت، هملت، دو نجیب زاده ورونایی، تاجر ونیزی، شاه لیر، قیاس برای قیاس و … است.

خرید کتاب صوتی مکبث


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *