نکات طلایی زبان بدن (معرفی کتاب صوتی)


کتاب صوتی نکات طلایی زبان بدن نوشته پویا ودایع است که با صدای محمد یزدانی منتشر شده است. زبـان بـدن یا تـن‌گـفت به انـواع شکــل‌های ارتـباط غیرکـلامی یا رفـتاری اشاره مـی‌کند که یک نـفر از طـریق رفــتارهای که با بــدن خود، بـدون آنکه صحبتی بـکند با دیـگران قــادر اسـت، ارتــباط برقرار کنند. 

ایـن رفــتارها مـی‌تواند مربـوط به وضعیـت و حـالات بـدنی مثل مـحل قـرار گرفتـن دست‌ها، پاها، نحـوه نشـستن، ایســتادن، راه رفــتن، خــوابیدن، ژسـتـ‌ها، حـرکـات و اشارات بدنی، جلوه‌های هیجانی صورت و حرکات چشم‌ها باشد زبان بدن یک قسمت جدا نشدنی از مذاکرات تجاری و اجتماعی است. زبان بدن یک رفتار غیرکلامی برای بهتر انتـقال دادن پیام ها به همدیگر است. اسـتفاده درسـت از تـن گفت مـی‌تواند ما را تبـدیل بـه یـک مــذاکـره کننده موفق و یک فرد جذاب در اجتماع کند. 

برای خرید کتاب صوتی نکات طلایی زبان بدن به این سایت سر بزنید.

بخشی از این کتاب صوتی: 

حریم اجتماعی: خیلی‌هاتون در مورد حریم شخصی افراد خیلی چیزها شنیدید و کم‌وبیش می‌دونید که حریم شخصی یعنی چی و چرا نباید ما حریم دیگران رو نقض کنیم. خب تا حدودی این حریم‌ها در زبان بدن متفاوته. بدن ما نسبت به هر چیزی که هراس و ترس داشته باشه سعی می‌کنه از اون موضوع و شخص دوری کنه. مثلا پلیس‌ها رو به خاطر بیارید که از نزدیک شدن به مظنونین خودداری می‌کنند و همیشه فاصله‌ای رو با اون‌ها رعایت می‌کنند. این فاصله معمولا دو تا سه برابر قد یک فرده و شخص اگه از چیزی یا شخصی تس داشته باشه با اون تا دو سه برابر قد خودش فاصله ایجاد می‌کنه. این فاصله برای اینه که هر فرد بتونه فرصت مناسب برای فرار یا پنهان شدن رو پیدا کنه. این فاصله رو حریم اجتماعی می‌گن که فاصله‌ی صحبت با جمع هم است و شخص سخنران یا معلم سعی می‌کنه اندازه‌ی این فاصله رو ایجاد کنه برای دید بهتر و موثرتر. 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *