هنر خوب زندگی کردن


کتاب صوتی هنر خوب زندگی کردن نوشته رولف دوبلی است که با ترجمه و گویندگی عادل فردوسی‌پور توسط رادیو گوشه منتشر شده است. هنر خوب زندگی کردن مجموعه‌ای از روش‌های عملی و کاربردی است که به تأکید نویسنده حاصل سال‌ها تحقیق و گردآوری مطالب گوناگون در حوزهٔ روان‌شناسی، فلسفه، علوم اقتصاد، ریاضی و تجارت است. چکیدهٔ مطالعات دوبلی در این گستره، کتابی است که پیشِ روی شماست. همان‌گونه که در کتاب پیشین نویسنده با نام هنر شفاف اندیشیدن با خطاهای ذهنی آشنا شدید، در این کتاب، با جعبه‌ای شگفت‌انگیز از ابزارهای ذهنی آشنا می‌شوید. با بهره‌گیری از این ابزارهای هوشمند، بسیاری از انگاره‌های ذهنی شما دگرگون می‌شود. اگرچه آشنایی با این جعبه‌ابزار به‌تنهایی تجربهٔ یک زندگی خوب را تضمین نمی‌دهد، دست‌کم کمک می‌کند تا در زندگی عملکرد بهتری داشته باشیم. هنر خوب زندگی کردن ۵۲ پیشنهاد کاربردی برای رسیدن به هر آنچه که در زندگی نیاز دارید، پیش رویتان می‌گذارد.

رولف دوبلی کارآفرین بزرگ، متفکر و نویسنده‌ی سوئیسی است. دوبلی از بنیانگذاران getAbstract و WORLD.MINDS نیز به شمار می‌رود، جامعه‌ای متشکل از مشهورترین متفکران، دانشمندان، هنرمندان و کارآفرینان برجسته‌ی جهان، از جمله جو استیگلیتز، برنده‌ی جایزه نوبل، مت ریدلی، هنری کیسینجر، نایل فرگوسن مورخ، دانیل دنت فیلسوف، رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی و برنده جایزه صلح نوبل، اف. دبلیو کلرک و بسیاری از افراد مطرح دیگر. دوبلی تاکنون برای معتبرترین روزنامه‌های اروپا، از جمله Die Zeit آلمان، FAZ (معروف به نیویورک تایمز آلمان) و Sonntagszeitung سوئیس مطلب نوشته است. از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸، دوبلی میزبان یک برنامه تلویزیونی هفتگی درباره‌ی کتاب و موضوعات تجاری در تلویزیون بلومبرگ آلمان نیز بود. از او در روزنامه‌ها و نشریات بسیاری از جمله وال استریت ژورنال، واشنگتن پست، فایننشال تایمز و بسیاری دیگر از نشریات تجاری ایالات متحده و اروپا نقل قول شده است.

رولف دوبلی در تاریخ ۱۵ ژانویه‌ی ۱۹۶۶ در لوزرن سوئیس متولد شد. او کار نویسندگی را به ‌عنوان یک رمان‌نویس در سال ۲۰۰۲ آغاز کرد، اما در سطح بین‌المللی بیشتر به خاطر پرفروش‌ترین کتاب غیرداستانی‌اش، هنر شفاف اندیشیدن (۲۰۱۱) شناخته می‌شود. روزنامه‌ی تایمز به واسطه‌ی این کتاب، دوبلی را «استاد بزرگ خودیاری محبوب آلمانی‌ها» نامیده است.

دوبلی در سال ۱۹۹۱ مدرک MBA را از دانشگاه سنت گالن و در سال ۱۹۹۵ نیز مدرک دکترای خود را در رشته‌ی فلسفه اقتصادی گرفت. او در سال ۱۹۹۹، انتشارات GetAbstract را که خلاصه‌های کتاب و چکیده‌های مقالات را منتشر می‌کند، بنیان‌گذاری کرد.

خرید کتاب صوتی هنر خوب زندگی کردن


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *