چرا باید زنان کوچک را بشنویم؟


کتاب صوتی زنان کوچک درباره زندگی پر فرازو نشیب چهار خواهر است که در دوران جنگ و در غیاب پدرشان مجبور به مهاجرت و تحمل سختی‌های زیادی در زندگی می‌شوند که آنها را تبدیل به زنانی خودساخته می‌کند. لوئیزا می الکات این کتاب را در زمان جنگ‌های داخلی امریکا نوشت.

زنان کوچک، داستانی که لوئیزا می الکات آن را با الهام از زندگی شخصی خودش نوشته است، داستان زندگی خانواده‌ی مارچ بعد از جنگ است. خانواده‌ی مارچ چهار دختر به نام‌های بت، مگ، جو و ایمی دارند. آن‌ها خانواده‌ی ثروتمندی بودند اما به دلیل گرفتاری در جنگ و پدر که به جبهه رفته است، وضع زندگیشان به کلی متفاوت شده است. خواهرها به همراه مادرشان تلاش می‌کنند تا زندگی را به همان خوبی که در گذشته داشتند اداره کنند. آن‌ها به همدیگر کمک می‌کنند و لحظاتی زیبا می‌آفرینند.

هر کدام از چهار دختر خانواده‌ی مارچ، اخلاق‌ و خصوصیات خاص خودش را دارد. لوئیزا می الکات با قلم توانای خود در زنان کوچک کاری کرده است که با خواندن زندگی هر کدام از خواهرها با او ارتباط برقرار کنیم و او را بشناسیم

رمان زنان کوچک برای اولین بار در سال ۱۸۶۹ به چاپ رسید و با موفقیت چشم‌گیری روبه‌رو شد. این اثر اکنون به بیش از ۵۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده و بارها مورد اقتباس‌های سینمایی قرار گرفته است.

لوئیزا می. الکات در سال ۱۸۳۲ در پنسیلوانیای امریکا به دنیا آمد. او دختر برونسون الکات فیلسوف و شاعر امریکایی بود که بیش‌ترین تحصیلات خود را در خانه آموخت و بعدها یعنی در دوران جنگ‌های داخلی به عنوان پرستار مشغول به خدمت شد. لوئیزا درست مانند قهرمان داستانش، جو، کار نوشتن را از اوایل جوانی شروع کرد ولی به دلیل هزینه‌های سنگین برنامه‌های آموزشی و کارهای خیرخواهانۀ پدرش ــ که از روی حسن‌نیت ــ برای او به ارث گذاشت، به‌ناچار مدتی نان‌آور خانه شد. الکات اولین کتابش را در شانزده‌سالگی نوشت. لوئیزا در سال ۱۸۸۸ درگذشت.

کتاب صوتی زنان کوچک از برترین‌های ادبیات کلاسیک است. اگر به شنیدن چنین آثاری علاقه‌مند هستید، لذت این کتاب را از دست ندهید. برای خرید کتاب صوتی زنان کوچک به این سایت مراجعه کنید.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *