چرا باید کتاب صوتی جوجه اردک زشت درون را بشنویم؟


دبی فورد، نویسنده‌ی آمریکایی در حوزه‌ی کمک به خویشتن است که آثارش از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا محسوب می‌شوند. کتاب‌های فورد به بیش از ۲۰ زبان ترجمه شده‌اند. او همواره مردم را تشویق می‌کرد تا به جای دنبال کردن کمال، عیوب خود را بپذیرند. فورد ابایی از اینکه بگوید زمانی به مواد مخدر اعتیاد داشته است، نداشت و اغلب در کتاب‌هایش به مبارزه‌ی خود با سوء مصرف مواد مخدر اشاره می‌کرد که به دلایلی از جمله طلاق والدینش و احساس کافی نبودن، شدت گرفته بود.

دبی فورد در اوایل کار خود متوجه شد که یکی از موهبت‌های او این است که می‌تواند گرو‌ه‌های بزرگی از مردم را در فرآیند تحول، گرد هم جمع کند. مردم از سراسر جهان در سخنرانی‌های فورد شرکت می‌کردند. او در زمینه‌ی قرار دادن افراد در مسیر تعالی، صداقت، ریسک‌پذیری، انتخاب‌های قدرتمند، مسئولیت‌پذیری، پاک کردن گذشته، رها کردن، بخشش و در نهایت مراقبت از خود مانند با‌ارزش‌ترین فرد روی کره‌ی زمین، استاد‌ی کم‌نظیر بود.

دبی فورد گفته بود که آنچه عمیقا زندگی او را تغییر داد، شنیدن صحبت‌های دیپاک چوپرا بود (خواهر او، که یک نویسنده‌ی خودیاری نیز شد، به عنوان یک روزنامه‌نگار برای چوپرا کار کرده بود). فورد تحت تاثیر اظهارات چوپرا مبنی بر اینکه مردم به جای تلاش برای سرکوب عصبانیت و طمع، باید شیاطین خود را در آغوش بگیرند، آن‌ها را تسخیر کنند و بپذیرند، تحت تاثیر قرار گرفت. او اظهار داشت که موضوع این نبود که من از خشم، حرص یا بغض خود خلاص شوم، بلکه درک این مسائل و پذیرش آن‌ها در راستای بهتر شدن، یک هدیه‌ی بزرگ بود.

دبی فورد پیش از انتشار نیمه‌ی تاریک جویندگان نور در سال ۱۹۹۸ چندین سال با چوپرا کار کرد. این کتاب پس از انتشار به سرعت در فهرست پرفروش‌ترین‌ کتاب‌ها قرار گرفت. فورد چندین کتاب دیگر نیز نوشت که فروش خوبی داشتند، از جمله پاکسازی آگاهی در ۲۱ روز، بهترین سال زندگی شما و اثر سایه که فورد در سال ۲۰۱۰ به همراهی چوپرا و ماریان ویلیامسون نوشت.

دبی فورد که کتاب طلاق معنوی را نیز نوشت، در سال ۲۰۰۷ به عنوان مربی زندگی در برنامه‌ی کوتاه‌مدتی به نام باشگاه همسران سابق حضور داشت و مردم را تشویق کرد که به خشم خود نسبت به همسران سابق خود، اعتراف کنند.

جوجه اردک زشت درون نوشتهٔ دبی‌ فورد نویسنده و سخنران مشهور آمریکایی است و با ترجمهٔ فرشید قهرمانی و صدای فریبا فصیحی‌تاش منتشر شده است. این کتاب به اهمیت پذیرش نیمه‌ تاریک وجود می‌پردازد. برای دانلود کتاب صوتی جوجه اردک زشت درون به این سایت مراجعه کنید.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *