چرا باید کتاب صوتی جیران را بشنویم؟


کتاب صوتی جیران و اسرار حرمسرای ناصرالدین شاه رمانی تاریخی نوشته لطف‌الله ترقی و حسین لعل است. در این کتاب صوتی سفری به دل حرمسرای ناصرالدین شاه می‌کنیم و با سوگلی او، جیران، و اقداماتی که انجام داد آشنا می‌شویم.

این کتاب دو بخش دارد. بخش اول ماجراهایی است که پس از به قتل رسیدن امیرکبیر و به صدارت رسیدن میرزا آقاخان نوری رخ داد و بخش دوم به حوادث و رخدادهای داخل حرمسرا اختصاص دارد. نسخه صوتی این کتاب را با صدای زیبا فقیه و محدثه بیات بشنوید و از شنیدن یک داستان تاریخی ایرانی غرق لذت شوید. برای خرید کتاب صوتی جیران به این سایت بروید.

حسن فتحی، کارگردانی که سریال‌های شهرزاد، میوه ممنوعه، شب دهم و مدار صفردرجه را در کارنامه‌ حرفه‌ای خود دارد، در سال ۱۴۰۰ شروع به ساخت سریالی به نام جیران کرد. این سریال به بررسی وقایعی می‌پردازد که پس از مرگ امیرکبیر و صدراعظم شدن میزرا آقاخان نوری، در دربار ناصرالدین شاه رخ داد؛ در همین دوران بود که شاه با زنی با چشمان درشت آشنا شد و تصمیم گرفت با او ازدواج کند. او به خاطر چشمان درشت و زیبای زن او را به نام جیران صدا می‌زد.

پریناز ایزدیار، بهرام رادان، مهدی پاکدل، غزل شاکری، ستاره پسیانی و مهدی کوشکی از جمله هنرمندانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداختند. در این فیلم بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه ظاهر شده و پریناز ایزدیار، نقش سوگلی شاه، خدیجه تجریشی را بازی می‌کند. همچنین کار آهنگسازی فیلم را فردین خلعتبری بر عهده داشته است و موسیقی آن با صدای همایون شجریان ساخته شده است.

سریال جیران موفق شد تا در فهرست جوایز بین المللی درامای سئول قرار بگیرد و برای دریافت جایزه بهترین سریال نیز نامزد شد.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *