کتابهایی که آذر خوندم


منظومه‌ی لیلی و مجنون مثنوی عاشقانه‌ای از نظامی گنجوی شاعر بزرگ ایرانی است. اثری که در قرن ششم قمری، در ۴۷۰۰ بیت سروده شد، یکی از مهم‌ترین عاشقانه‌های منظوم پارسی است که به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ترکی، روسی و ارمنی برگردانده شده است. لیلی و مجنون ریشه در داستان‌های فولکلور عربی دارد، برخی پیش از نظامی و بسیاری پس از او کوشیدند به نظمش آورند، اما شاهکار نظامی بی‌مانند است. این منظومه را می‌توانید از طاقچه رایگان دریافت کنید.

نظامی گنجوی -که امروزه یکی از ارکان ادبیات فارسی به شمار می‌رود- نه‌تنها شاعری منحصربه‌فرد، بلکه از سرآمدان روزگار خود در زمینه‌ی علوم عقلی و نقلی، از فلسفه‌ و کلام تا فقه و ادبیات عرب و حتی نجوم بوده و این تبحر در شعر او نیز نمود یافته است. در واقع نظامی را می‌توان حکیمی دانست که آتش نهفته در جانش، شاعری‌اش آموخت و از او داستان‌سرایی قهار ساخت که روایات منظومش سینه‌به‌سینه و نسل‌به‌نسل گشت و تاریخ ادبیات غنایی پارسی را به پیش و پس‌ازخود تقسیم کرد.

خرید کتاب لیلی و مجنون

گوژپشت نتردام اثری زیبا و تاثیرگذار از نویسنده‌ی مشهور فرانسوی ویکتور هوگو است. داستان گوژپشت نتردام درباره‌ی عشق و زندگی گوژپشتی به نام کازیمودو و دختر کولی جوانی به نام اسمرالدا است. 

گوژپشت نتردام بارها مورد اقتباس‌های سینمایی و تئاتری قرار گرفته است. والت دیسنی هم انیمیشنی از روی این کتاب ساخته است. کتاب گوژپشت نتردام با ترجمه‌ی اسفندیار کاویان در اختیار شما است.

گوژپشت نتردام یکی از زیباترین رمان‌های نوشته شده در دنیا است. اگر دوست دارید رمان‌های بزرگ دنیا را بخوانید، گوژپشت نتردام یکی از آن‌ها است. 

خرید کتاب گوژپشت نتردام

کتاب دو قرن سکوت نخستین بار در نشریه «مهرگان» به صورت پاورقی چاپ شد و سپس در سال ۱۳۳۰ به صورت یک کتاب کامل منتشر شد. این کتاب با سرعت فروش رفت و در بازار کتاب نایاب شد اما عبدالحسین زرین‌کوب به چاپ مجدد کتاب رضایت نداد و اعلام کرد قصد دارد کتاب را برای چاپ‌ها بعدی بازنویسی کند. سرانجام پس از پنج سال بررسی منابع متعدد در سال ۱۳۳۶ متن کامل‌تر و جامع‌تری را در انتشارات امیرکبیر چاپ کرد. او در مقدمه این ویرایش دوم به برخی از انتقادات بر کتاب اول پاسخ داد و آن را ناشی از جوانی و تعصب خود دانست.

خرید کتاب دو قرن سکوت

کتاب ایده عالی مستدام اثری نوشته چیپ هیث و دن هیث است. این کتاب به شما کمک می‌کند تا ایده‌های مختلفی را که برای کار کردن به ذهنتان می‌آید، قدرتمند کنید، پروبال بدهید و آن را به شکلی تاثیرگذار مطرح و پیاده کنید.

دن هیث (Dan Heath)، سخنران، عضو هیئت علمی دانشگاه دوک و نویسنده آمریکایی، در سال ۱۹۷۳ به دنیا آمد. است. او برادر چیپ هیث است. کتاب‌هایی که این دو برادر به همراه یکدیگر نوشته‌اند، در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز جا گرفته‌اند. دن هیث در سال ۲۰۱۸ میزبانی فصل اول پادکست انتخاب‌شناسی (Choiceology) را قبول کرد که درباره اقتصاد و رفتارهای اقتصادی بود.

خرید کتاب ایده عالی مستدام

کتاب رمان وقتی نیچه گریست نوشته اروین د یالوم، روان‌پزشک و استاد دانشگاه استنفورد، می باشد که در سال ۱۹۹۲ به زبان انگلیسی منتشر شد. این کتاب روایتی از روانکاوی افراد مهم و سرشناس قرن ۱۹ مانند نیچه است. این کتاب تلفیقی از خیال و واقعیت است. داستان از دیدار خیالی نیچه، فیلسوف آلمانی، و دکتر برویر که یک روان درمانگر است شروع می‌شود‌.

اروین د. یالوم روانپزشک اگزیستانسیال آمریکایی است. او استاد بازنشسته روانپزشکی در دانشگاه استنفورد و همچنین نویسنده روایت‌های واقعی و تخیلی داستانی و آثار فلسفی و روانشناسانه است.

خرید کتاب وقتی نیچه گریست

برای آنکه اسم کتاب بیشعوری به گوش‌تان خورده باشد، لازم نیست که حتما خوره‌ی کتاب باشید! این کتاب آنقدر پرفروش و نام‌آشنا است که حتی اگر در حال رد شدن از خیابانی چشم‌تان به ویترین یک کتاب‌فروشی‌ افتاده باشد، حتما کتاب بی‌شعوری را با آن طراحی جلد بامزه‌اش (نقاشی مشهور جیغ اثری از نقاش نروژی ادوارد مونک) دیده‌اید! خاویر کرمنت نویسنده‌ی این کتاب ترجیح داده است تا این کتاب را یک راهنمای کامل و شخصی برای مواجهه با بی‌شعوری و درمان آن بداند! از طرفی دیگر خاویر کرمنت با لحنی اغراق‌آمیز این بیماری (بی‌شعوری) را خطرناک‌ترین بیماری دانسته که جامعه‌ی بشریت تاکنون با آن درگیر شده است!

خرید کتاب بیشعوری


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *