کتاب‌هایی که باید بخوانید


«پدر پولدار ، پدر بی‌پول» مشهورتیرن اثر رابرت تی. کیوساکی (-۱۹۴۷)، سخنران انگیزشی و آموزش‌دهنده مهارت‌های کسب و کار آمریکایی است.

کیوساکی در این کتاب، با زبانی داستانی به روایتی از زندگی دوران کودکی خود می‌پردازد و دو برداشت از زندگی اقتصادی و مالی در جامعه را با هم مقایسه می‌کند و آنها را پدر پولدار و پدر بی‌پول معرفی می‌کند. پدر پولدار نماینده بخشی از جامعه است که در پی کارآفرینی است و پدر بی‌پول در پی کار کردن برای دیگران است.

کیوساکی در طول فعالیت مالی و تجاری خود، تجاربی را کسب کرد و از آنها برای ایجاد ساختار آموزش مهارت‌های کسب و کار خود استفاده کرد. محور آموزش‌های مالی رابرت کیوساکی، پیرامون مفهومی به نام «آموزش مالی» است. در این مفهوم افراد آموزش می‌بینند تا در حوزه‌های گوناگونی مانند کسب و کارها، بورس اوراق بهادار و … سرمایه‌گذاری کنند به طوری که بتوانند در بلند مدت از وابستگی به کار کردن و دریافت دستمزد رها شوند. بر اساس آموزش‌های کیوساکی، تحصیلات دانشگاهی زیاد برای به دست آوردن شغل بهتر با دستمزدهای بیشتر راه موفقیت نیست. بلکه افراد باید به روش‌های سرمایه‌گذاری، کسب درآمدهای جانبی و تجارت شخصی بیندیشند و برای آن برنامه‌ریزی کنند.

دانلود کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول


مغازه خودکشی یک کمدی سیاه از ژان تولی، نویسنده، کارگردان و طراح فرانسوی است که تاکنون به بیش از ۲۰ زبان ترجمه شده است. این رمان عجیب درباره یک دکان فروش ابزار خودکشی است.

ژان تولی، کاریکاتوریست، فیلمنامه‌نویس و رمان‌نویس فرانسوی متولد ۲۶ فوریه ۱۹۵۳ است. ژان تولی علاوه بر تصویرسازی و فیلم‌سازی، کتاب‌های موفقی نوشته و جوایز ادبی بسیاری را هم از آن خود کرده است. کتاب‌های مغازه خودکشی و آدم‌خواران از ژان تولی هر دو توسط احسان کرم‌ویسی به فارسی ترجمه شده‌اند.

تولی با وجود داشتن کارنامه‌ای درخشان، بیشتر به واسطه‌ی نوشتن کتاب مغازه‌ی خودکشی شناخته شده است. مغازه‌ی خودکشی یک رمان کمدی سیاه است که در سال ۲۰۰۶ منتشر شده و به ۱۹ زبان نیز ترجمه شده است. داستان این فیلم در شهری تقریبا آخرالزمانی در آینده، در جهانی رخ می‌دهد که از تغییرات شدید آب‌وهوایی رنج می‌برد، جایی که تقریبا همه‌ی ساکنانش به نوعی افسرده محسوب می‌شوند. شخصیت‌های اصلی این رمان، اعضای خانواده‌ی توواچه هستند که نام آن‌ها برگرفته از سه نفر از مشهورترین افرادی هستند که خودکشی کرده‌اند: پدرسالار «میشیما توواچه» که قرار است یادآور شخصیت یوکیو میشیما، نویسنده‌ی مشهور ژاپنی باشد، پسر بزرگ خانواده، «ونسان توواچه» که یادآور ونسان ونگوگ، نقاش مشهور است و دخترشان «مرلین توواچه» که یادآور شخصیت مرلین مونرو، بازیگر مشهور هالیوود است. پسر کوچک‌تر خانواده نیز آلن نام دارد که نام ریاضیدان و رمزنگار بریتانیایی، آلن تورینگ را به مخاطب یادآوری می‌کند، اما در طول کتاب، داستان توسط همین پسر متحول می‌شود. مغازه‌ی خودکشی در سال ۲۰۱۲ توسط پاتریس لوکنت برای ساخت یک فیلم انیمیشن با همین نام، مورد اقتباس قرار گرفت.

دانلود کتاب مغازه خودکشی


تکنیک‌های تسلط بر ذهن کتابی نوشته آنتونی رابینز نویسنده مشهوره حوزه موفقیت است.

همیشه بزرگ‌ترین دغدغه ذهنی ما تغییر است. هیچ‌کدام از ما ازآنچه هستیم راضی نیستیم. می‌خواهیم جایگاهی بالاتر داشته باشیم، روشش را هم می‌دانیم اما اراده کافی نداریم. می‌خواهیم کاری را شروع کنیم اما انگیزه کافی نداریم. می‌دانیم کدام‌یک از خصوصیات اخلاقی ما ناپسند است اما از سختی ترک آن می‌ترسیم. احساس افسردگی ما را رها نمی‌کند و نمی‌توانیم از آن جدا شویم.

هر از چند گاهی برای تغییرمان زمان و تلاش زیادی را صرف می‌کنیم، اما همچنان نتایجمان ناامیدکننده است.

اما اگر بشود با روشی خیلی سریع اعمال، رفتار و حالات روحی‌مان را تغییر دهیم چه؟

دانلود کتاب صوتی تکنیکهای تسلط بر ذهن


هاکان منکوچ نویسنده کتاب هیچ ملاقاتی تصادفی نیست، به عنوان فاضل و سخنران عمومی مشهور است او رئیس آکادمی صوفی است که متعلق به دانشگاه آمریکایی Girne در قبرس است.

این کتاب می‌خواهد به شما بگوید مقابل تغییراتی که زندگی برایتان پیش می‌آورد مقاومت نکنید. این کتاب داستان سفر یک صوفی با دختری جوان است که باید در راه هیچ چیز همراهشان نیاورند، آن‌ها فقط با تکیه بر ایمان یک سفر را شروع می‌کنند. چیزی که در انتها پیدا می‌کنند حیرت‌انگیز است.

این کتاب اثری روان و جذاب است که شما را با خود به یک سفر عرفانی‌می‌برد تا چیزی را پیدا کنید که پیش از این نداشتید. کتاب می‌خواهد کمک کند سختی‌ها و درگیری‌های ذهنی‌تان را کنار بگذارید.

دانلود کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست


کتاب صوتی رمز و راز موفقیت یکی از سخنرانی‌های فرهنگ هلاکویی درباره موفقیت است که انتشارات ما و شما آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی دربارهٔ هرم موفقیت، اصول موفقیت، سبک زندگی افراد موفق، هدفمندبودن، اعتماد‌به‌نفس، کنترل خود، حرمت نفس، ارتباط مؤثر و بسیاری نکات مهم موفقیت است.

فرهنگ هُلاکوئیِ نائینی در تاریخ ۹ شهریور ۱۳۲۳ در شیراز به دنیا آمد. وی روان‌شناس، روان‌درمانگر، مشاور ازدواج و خانواده، جامعه‌شناس، اقتصاددان، استاد دانشگاه و شخصیت رادیویی اهل ایران است. او مقیم لس‌آنجلس، در ایالات متحده امریکا است. فرهنگ هلاکویی افزون‌بر اجرای برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، آثار علمی هم کتابت کرده است:

پایان‌نامهٔ دکتری او در رشتهٔ جامعه‌شناسی از دانشگاه یوتا با عنوان «تحلیلی جامعه‌شناختی بر انقلاب مشروطیت ایران» بوده است؛

کتاب «جامعهٔ امروز» نیز که ترجمه و اقتباسی از کتاب Society today است، متنی درسی و دانشگاهی برای آشنایی با مقدمات علم جامعه‌شناسی است؛

مقالهٔ «مطالعه‌ای تجربی روی ایرانیان ساکن آمریکا: تمایل به بازگشت به زادگاه به‌عنوان تابعی از ترجیح زبان گفتار» نیز از نوشتارهای هلاکویی است.

دانلود کتاب صوتی رمز و راز موفقیت


کتاب صوتی قدرت انضباط شخصی نوشتهٔ دنیل والتر با ترجمهٔ سید تیمور سیدی اصل و علیرضا نظری انامق در ناشر صوتی کتاب یاران فناور وابسته به انتشارات اندیشه آگاه منتشر شده است. با مطالعهٔ کتاب قدرت انضباط شخصی می‌آموزید که چگونه از خودکنترلی و استحکام روانی برای رسیدن به اهدافتان استفاده کنید.

نظم و انضباط شخصی مانند یک کلید است که دروازه شکوفایی شخصی را باز می‌کند و دریچه‌ای به‌سوی زندگی‌ای که همیشه آرزو می‌کردید می‌گشاید. با استفاده از نظم و انضباط شخصی، یک فرد متوسط می‌تواند فراتر از چیزی باشد که هوش و استعدادش اجازه می‌دهد. همچنین از طریق انضباط شخصی، یک فرد عادی می‌تواند به یک فرد استثنایی تبدیل شود. از طرف دیگر، یک فرد تحصیل‌کرده و با استعداد، بدون انضباط شخصی، به‌ندرت از حد متوسط بالاتر می‌رود.

دانلود کتاب صوتی قدرت انضباط شخصی


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *