کتاب‌هایی که تازه شنیدمشان


کتاب صوتی نیروی بیکران تفکر مثبت اثر دکتر نورمن وینسنت پیل، نویسنده و روحانی آمریکایی است. محتوای کتاب حول محور درس‌هایی در باب قدرت تفکر در تاثیرگذاری بر واقعیت، چگونگی ایجاد اعتماد برای شفاف‌تر کردن اهداف زندگی و نحوه‌ی برخورد با مشکلات زندگی مدرن است. حتی اگر استدلال‌های نویسنده‌ی کتاب را قانع‌کننده نیابید، در سراسر صفحات کتاب درمی‌یابید که اعتمادبه‌نفس، خوش‌بینی و قدردانی از اطرافیانتان کلیدهای یک زندگی شاد هستند.

نورمن وینسنت پیل (زاده‌ی ۳۱ می ۱۸۹۸، باورسویل، اوهایو، ایالات متحده – درگذشته در ۲۴ دسامبر ۱۹۹۳، پاولینگ، نیویورک)، رهبر مذهبی بانفوذ و الهام‌بخش آمریکایی بود که پس از جنگ جهانی دوم، تلاش کرد روحیه‌ای تجدیدشده و معنوی را در جامعه‌ی ایالات متحده با موعظه‌ها، رویدادهای عمومی، برنامه‌های قابل پخش، ستون‌های روزنامه و کتاب‌هایش القا کند. او با کتاب پرفروش خود در سال ۱۹۵۲، یعنی نیروی بیکران تفکر مثبت، میلیون‌ها نفر را تشویق کرد.

کتاب صوتی قدرت فکر مثبت


کتاب بازی‌ها: روانشناسی روابط انسانی شامل سه بخش است. بخش اول به تحلیل بازی‌ها می‌پردازد. بخش دوم توصیف انفرادی بازیها است و بخش سوم شامل مطالب بالینی و نظریات تازه‌ای است که به نظریات قبلی اضافه شده تا به درک مفهوم رفتار خالی از بازی کمک کند. در کتاب بازی‌ها: روانشناسی روابط انسانی ما با کودک، بالغ و والد سه بخش اصلی وجود هر انسانی آشنا می‌شویم و با بازی‌های ذهنی آشنا می‌شویم که در آن انسان‌ها بر اساس الگوهای قابل پیش‌بینی عکس العمل‌هایی نشان می‌دهند. بر این اساس ما می‌توانیم در هر لحظه متوجه بشویم که کدام بخش وجود ما است که کار را بر عهده گرفته است. مثلا اگر رئیس ما با بدخلقی و مثل یک والد که مدام امر و نهی می‌کند با ما برخورد کند، کودک درون ما پاسخی می‌دهد که کج خلقانه و در اصل در جواب همان والد است. 

کتاب صوتی بازی ها


کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم نوشته استفان گایز راهی جدید به سوی خودباوری، زندگی بدون ترس و رهایی از کمال‌گرایی به شما معرفی می‌کند.

کمال‌گرایی در دنیایی که پر از نقص و ناکاملی است مانند تله‌ای شما را به کام خود می‌کشد و نمی‌گذارد به جلو گام بردارید. فکر برتر بودن و در حد کمال بودن، چنان ذهن را اسیر خود می‌کند که از ترس آن که نتوانید آنچه را در ذهن دارید در حد اعلی اجرا کنید، حتی قدمی هم در آن مسیر برنخواهید داشت. این طرز فکر، همان سدی است که استفان گایز در کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم از آن سخن می‌گوید. سدی که سال‌ها باعث شده بود خود استفان گایز هم در جهت خواسته‌هایش گامی برندارد.

گایز در این کتاب صوتی به تک تک موانع و دغدغه‌هایی که در زندگی یک کمال‌گرا وجود دارد پرداخته است و برایشان چندیدن راه حل معرفی کرده است. انتظارات غیرواقعی، نشخوار ذهنی، نیاز به تایید شدن، نگرانی از ارتکاب اشتباه و…

کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم


کتاب صوتی پاکسازی چاکراها اثری از دورین ویرچو نویسنده، روان‌شناس و سخنران آمریکایی است. پاکسازی چاکراها روشی تجربی برای بازکردن و متعادل کردن چاکراها است. اعتقاد به چاکراها ریشه در عقاید هندو دارد، که در دوران جدید نیز گروهی از درمان‌گران و مردم، برای درمان و یا حفظ سلامتی روحی و جسمی به آن بازگشته‌اند. چاکرا در زبان سانسکریت به معنای «دیسک» یا «چرخ» است و به آن‌چه مرکز انرژی در بدن خوانده می‌شود اشاره دارد. بر اساس این عقیده، هفت چاکرای اصلی در بدن وجود دارد که انرژی حیاتی را وارد بدن می‌کند. چاکراها باید متعادل باقی بمانند تا بهترین عملکرد خود را ارائه دهند؛ مسدود شدن یا عدم تعادل آن‌ها باعث ایجاد مشکلات روحی و جسمی می‌شود.

کتاب صوتی پاکسازی چاکراها با ترجمه‌ی شهرزاد فتوحی و خوانش نسترن حسنی به همت نشر موج آرام منتشر شده است.

کتاب صوتی پاکسازی چاکراها


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *