کتابهایی که مهر خوندم


کتاب خلق مدل کســب و کار، نوشــته الکساندر استروالدر و ایو پیگنیور که در ســال ۲۰۱۰ منتشر شد، با استقبال بی‌سابقه‌ای از سوی خوانندگان در سراسر جهان مواجه شد. این کتاب به زبانی ساده و به گونه‌ای خلاق و متفاوت مباحث مرتبط با مدل کسب و کار را به خواننده ارائه می‌دهد. استروالدر که پایان‌نامه دکترای خود در دانشگاه لوزان سوئیس را تحت نظارت استاد راهنمای خود یعنی پروفسور ایو پیگنیور بر روی موضوع نوآوری در مدل کسب و کار گذرانده است، به کاری بزرگ دست زده و با یک نوآوری بزرگ در حیطه کتاب‌های مدیریت، نتیجه چندین سال کار و زحمت خود را در قالب کتاب حاضر ارائه نموده است.

خرید کتاب خلق مدل کسب و کار

کتاب سمفونی مردگان نوشته‌ی عباس معروفی یکی از مهم‌ترین رمان‌های ادبیات معاصر ایران است. این اثر که همواره ستایش شده است و جوایز بسیاری را از آن خود کرده است، داستان زندگی خانواده‌ای را روایت می‌کند که در میانشان غوغایی به پا می‌شود و آتش اختلافات فکری بینشان شعله می‌کشد.

عباس معروفی، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۳۶ در بازارچه‌ی نایب السلطنه تهران، به دنیا آمد. کلاس اول دبستان بود که پدر و مادرش به خانه‌ی جدید رفتند و او را در زادگاهش جا گذاشتند تا مادربزرگش تنها نباشد. تا کلاس پنجم دبستان، شاگرد اول بود. بنا به توصیه‌ی مدیر مدرسه به پدرش، کلاس پنجم و ششم را با هم امتحان داد. تمام دوران دبیرستان را شبانه خواند و روزها در یکی از مغازه‌های پدر کار می‌کرد. او در دبیرستان در رشته ریاضی تحصیل کرد اما در دانشگاه به سراغ ادبیات دراماتیک رفت. از همان دوران کودکی به نوشتن علاقه‌مند بود. آن روزها با تغییر دادن برخی نام‌ها و جزئیات آثار نویسندگان بزرگ، مانند چخوف، سعی در آفریدن چیزی داشت. اما در سال ۱۳۵۵ با شرکت در مسابقه داستان‌نویسی کیهان جوانان، مقام اول را به دست آورد. از آن روز، شروع به منتشر کردن داستان‌هایش در نشریات و مطبوعات مختلف کرد.

خرید کتاب سمفونی مردگان

دزیره مشهورترین رمان آن ماری سلینکو، نویسنده اتریشی – آلمانی است. سلینکو در این اثر، روایتی از زندگی دزیره کلاری ارائه می‌دهد. دزیره‌ای که در ابتدا عاشق ناپلئون بناپارت می‌شود اما پس از اینکه ناپلئون دلش را می‌شکند، ملکه‌ی سوئد می‌شود.

رمان دزیره داستانی از آن ماری سلینکو است که از زبان خود برناردین اوژنی دزیره شخصیت اصلی رمان روایت می‌شود که از سیزده‌سالگی این دختر شروع شده و به‌صورت خاطره‌هایی از زندگی‌اش نقل شده است.

خرید کتاب دزیره

کتاب هری‌ پاتر و فرزند نفرین شده اثر جی.کی.رولینگ ، جان تیفانی و جک تورن داستان هشتم مجموعه هری پاتر و اولین داستان رسمی این مجموعه بوده که در سال ۲۰۱۶ به صورت نمایشنامه و بر روی صحنه‌ی تئاتر اجرا شد.

هری پاتر از زمان انتشارش سریعا به کتابی محبوب تبدیل شد و به زبان‌های زیادی ترجمه شد. کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده داستان متفاوت دیگری از این مجموعه است.

خرید کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده

کتاب غرور و تعصب نوشتهٔ جین آستین با ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی در نشر افق چاپ شده است. از این رمان بارها فیلم‌‌های مختلفی ساخته شده‌است که یکی از معروف‌ترین نسخه‌های آن سال ۲۰۰۵ با بازی کیرا نایتلی (در نقش «الیزابت») و مَتیو مَک‌فادین (در نقش «آقای دارسی») بوده‌است. نسخه کلاسیک آن هم با بازی لارنس اولیویه ساخته شد . سال ۲۰۰۴ هم بالیوود برمبنای این کتاب، فیلم عروس و تعصب را با بازی آیشواریا رای ساخت. 

خرید کتاب غرور و تعصب

در کتاب دیوان خواجه شمس‌الدین محمد حافظ شیرازی، مجموعه کامل اشعار و غزلیات حافظ آمده است.

مهمترین بخش این دیوان، غزلیات آن است. دیگر قالب‌های شعری مانند قطعه، قصیده، مثنوی و رباعی هم شعر‌هایی در این دیوان هست.

خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدین محمد حافظ شیرازی مشهور به لسان لغیب شاعر فارسی‌زبان سده‌ی هشتم در شیراز است. او حدود سال ۷۲۶ هجری قمری در شیراز متولد شد.او غزل‌سرای بزرگ و از خداوندان شعر و ادب پارسی است. بیش‌تر شعرهای او غزل است. حافظ از مهم‌ترین اثرگذاران بر شاعرانِ فارسی‌زبانِ پس از خود شناخته می‌شود. در سده‌های هجدهم و نوزدهم میلادی اشعار او به زبان‌های اروپایی نیز ترجمه شد و نامش به محافل ادبی جهان غرب نیز راه یافت.

«گوته» دانشمند بزرگ و شاعر و سخنور مشهور آلمانی دیوان شرقی خود را به نام حافظ و با کسب الهام از افکار وی تدوین کرد. حافظ در سال ۷۹۲ هجری قمری در شیراز درگذشت. آرامگاه او در حافظیه‌ شیراز زیارتگاه صاحبنظران و عاشقان شعر و ادب پارسی است.

دانلود رایگان دیوان حافظ


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *