کتاب هایی که دوست داشتم


کتاب صوتی شرمنده نباش دختر اثر عالی و شنیدنی دیگری از ریچل هالیس، نویسنده‌ی کتاب پرطرفدار خودت باش دختر است. هالیس در کتاب صوتی شرمنده نباش دختر به ما راه و روش برنامه‌ریزی تا رسیدن به اهدافمان را آموزش می‌دهد.

ریچل هالیس، نویسنده، مدیرعامل شرکت خودش و سخنران آمریکایی است. او یک وبسایت در مورد کمک به افراد در جهت ایجاد تغییرات مثبت دارد و با مطالب و محصولات خود سعی می‌کند تا دنبال‌کنندگانش به نسخه بهتری از خودشان دست پیدا کنند. ریچل هالیس به عنوان آنتونی رابینز خانم‌ها هم شناخته می‌شود و سبک زندگی و لحن ساده و خودمانی او باعث شده تا الهام‌بخش افراد زیادی در سراسر جهان باشد. او در جهت توانمندسازی زنان فعالیت‌های زیادی انجام می‌دهد و همچنین نامش در بین لیست ۳۰ کارآفرین زیر ۳۰ سال منتشر شده است. کتاب‌های زیادی از او به زبان فارسی ترجمه و منتشر شده است که خودت باش دختر و شرمنده نباش دختر از آن جمله‌اند.

کتاب صوتی شرمنده نباش دختر


کتاب صوتی چهار میثاق نوشته‌ی دون میگوئل روئیز و چکیده‌ای جامع و خواندنی از خرد و آموزه‌های سرخ‌پوستان تولتک است. این کتاب به خواننده برای داشتن زندگی درونی سرشار از صلح و آرامش کمک می‌کند.

دون میگوئل آنخل روئیز، در ۲۷ آگوست ۱۹۵۲ در مناطق روستایی مکزیک به دنیا آمد. او نویسنده‌ی متون معنوی تولتک و نئوشمنیستی است. روئیز کوچکترین فرزند از بین سیزده کودک خانواده بود. او به دانشکده‌‎ی پزشکی رفت و جراح شد. روئیز سال‌ها همراه با برادرانش به انجام امور پزشکی مشغول بود تا زمانی که تصادفی برای او رخ داد این تصادف او را تا آستانه‌ی مرگ پیش برد، این تصادف مسیر زندگی‌ او را تغییر داد. روئیز بعد از بهبودی، نزد مادر خود برگشت تا آموزه‌های اخلاقی بیشتری را از او یاد بگیرد. سپس به شاگردی یک شمن درآمد و درنهایت به آمریکا مهاجرت کرد. دون میگوئل روئیز که به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی مسلط است، در ایالات متحده سخنرانی‌هایی انجام می‌دهد.

آثار دون میگوئل روئیز براساس آموزه‌های باستانی و قدیمی به‌عنوان یک راه‌حل اساسی مسیر رسیدن به روشن‌گری و بیداری درونی را به ما نشان می‌دهد. آثار روئیز در بین اعضای جنبش تفکرات جدید بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است. در سال ۲۰۱۸ او به‌عنوان یکی از صد چهره معنوی تاثیرگذار معاصر معرفی شد.

کتاب صوتی چهار میثاق نیما رئیسی


کتاب صوتی گلستان سعدی نوشتهٔ شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی است. احسان چریکی و الهام نامی گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده‌اند و نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی با همراهی موسیقی و آواز ایرانی تهیه و تنظیم شده است.

۸ باب گلستان سعدی شیرازی عبارت‌اند از: «سیرت پادشاهان»، «اخلاق درویشان»، «فضیلت قناعت»، «فوائد خاموشی»، «عشق و جوانی»، «ضعف و پیری»، «تأثیر تربیت»، و «آداب صحبت». نثر این کتاب، موزون و مسجع است. کتاب حاوی مجموعه‌ای از حکایت‌های مستقل و حاوی اندرزها و جمله‌های قصار است. هنر داستان‌گویی و ایجاز نگارنده، مانع از آن می‌شود که وجه تعلیمی آن باعث ملال خاطر خواننده شود. این کتاب از پرداختن به تاریخ‌نگاری و تذکره‌نویسی پرهیز کرده و صرفاً به بیان امور مربوط به زندگی و منش اشخاص پرداخته است. گلستان را می‌توان گزارش سعدی از جامعهٔ زمان خود دانست؛ که در آن اوضاع فرهنگی و اجتماعی مردم به‌صورت واقعی به‌تصویر کشیده شده است.

کتاب صوتی گلستان سعدی


کتاب صوتی حرمسرای قذافی روایت یکی از دهشت‌بارترین وجوه حکومت جهنمی معمر قذافی دیکتاتور سرنگون‌شده‌ی لیبی است. آنیک کوژان روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی فرانسوی این کتاب را براساس تجربه‌های واقعی دختری به‌نام ثریا و دیگر قربانیان برده‌داری جنسی قذافی ـ‌آن هم در قرن بیستم میلادی‌ـ نوشته و از بخش مهمی از ستم‌های رواشده بر زنان به اسارت رفته توسط معمر قذافی پرده برداشته است. این کتاب در سال ۲۰۱۳ منتشر و به چندین زبان ترجمه شد.

شنیدن کتاب صوتی حرمسرای قذافی را پیش از همه به علاقه‌مندان تاریخ پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب با پرداختن به جزئیات و بیان بی‌پرده‌ی واقعیات، نظر هر خواننده‌ و شنونده‌ای را جلب می‌کند. شنیدن این روایت حیرت‌آور برای طرف‌داران ناداستان، روایت‌های مستند و کسانی که به پژوهش در زندگی دیکتاتورها و سرنوشت‌شان علاقه‌مندند، بسیار مفید خواهد بود.

کتاب صوتی حرمسرای قذافی


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *