کتاب هرگز سازش نکنید درباره چیست؟


کتاب صوتی هرگز سازش نکنید اثری از کریس واس نویسنده‌ی آمریکایی، درباره‌ی راهکارهای موفقیت در مذاکره است. کریس واس نزدیک به دو دهه در اف‌بی‌آی، تجربه‌ی مذاکره را برای آزادسازی گروگان‌ها در نقاط مختلف جهان داشته است. به عقیده‌ی او، مهارت در مذاکره نه‌تنها در کسب‌وکار که در تمام شئون زندگی راهگشاست. این کتاب از ابتدای انتشار با استقبال چشم‌گیر مخاطبان مواجه شده و همچنان نیز پرطرفدار و پرفروش است.

کتاب صوتی هرگز سازش نکنید به ما می‌گوید که مذاکره، دو نقش متمایز و حیاتی در زندگی و کسب‌وکار دارد: گردآوری و کسبِ اطلاعات و نیز تأثیر بر رفتار که شامل هرگونه تعاملی می‌شود که یکی از طرفینِ چیزی از دیگری می‌خواهد. کار، امور مالی، شهرت، زندگی عاشقانه و حتی گاهی سرنوشت بچه‌های شما منوط به توانایی شما در مذاکره است.

کریس واس، نویسندهٔ این کتاب، به خوانندهٔ خود توضیح می‌دهد که مذاکره چیزی جز ارتباط با نتایج نیست. همهٔ خواسته‌های شما به به‌دست‌آوردن چیزی که از دیگران می‌خواهید مربوط می‌شود. در همهٔ روابط، مناقشه بین دو طرف اجتناب‌ناپذیر است؛ بنابراین مفید و حتی حیاتی است که بدانید چگونه بدون تحمل هرگونه آسیبی، برای به‌دست‌آوردن آنچه می‌خواهید، وارد این مناقشه شوید.

کتاب هرگز سازش نکنید در ۱۰ فصل نوشته شده است.

بخش‌هایی از کتاب هرگز سازش نکنید

«خیلی ترسیده بودم.

بیش از دو دهه در FBI کار کرده بودم که شامل پانزده سال مذاکره برای آزادسازی گروگان‌ها در اقصی نقاط دنیا اعم از نیویورک، فیلیپین و خاورمیانه می‌شد و به لحاظ حرفه‌ای در اوج کارم قرار داشتم. همیشه چند ده هزار مامور FBI در دفتر وجود دارند، اما در موارد آدم‌ربایی بین‌المللی فقط یکی از آنها مذاکره‌کننده اصلی است. که من بودم.

اما هرگز چنین شرایط گروگان‌گیری پرتنش و شخصی را تجربه نکرده بودم. «واس! ما پسرت را گروگان گرفته‌ایم، یک میلیون دلار به ما بده، در غیر اینصورت او می‌میرد.» مکث کردم. پلک زدم. سعی کردم ضربان قلبم را دوباره به حالت عادی برگردانم.

مطمئنا، قبلا در چنین شرایطی قرار گرفته بودم. هزاران بار. پول در ازای زندگی. اما نه مانند این مورد که پسرم گروگان گرفته شده بود و یک میلیون دلار در ازای زنده ماندن او می‌خواستند و طرف‌های مذاکره من افرادی با تحصیلات فوق‌العاده بالا و یک عمر تجربه و تخصص در مذاکره بودند….

دانلود کتاب صوتی هرگز سازش نکنید


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *