کتاب هوش هیجانی درباره چیست؟


در کتاب صوتی هوش هیجانی نوشته دانیال گلمن می‌شنوید که چرا هوش هیجانی بسیار مهمتر از ضریب هوشی است و چطور می‌تواند تعیین کننده موفقیت یا شکست شما باشد. در این نانوکتاب صوتی گلمن موضوع هوش هیجانی و تایید بیولوژیکی مستدل آن را مطرح می‌کند. اگرچه بخش‌های پایانی کتاب در زمینه کاربردهای عملی به اندازه بخش‌های اولیه قابل درک نیست، اما مطالب این نانو نه تنها در تجارت بلکه ارتباط زیادی به زندگی شما هم دارد.

ضریب هوشی امری فطری و تغییرناپذیر نیست. این موضوع را دانیل گولمن در کتاب جذاب و قانع‌کننده‌اش به‌خوبی ثابت کرده است. او در این اثر می‌گوید که باور ما دربارهٔ هوش انسانی خیلی محدود است و مجموعه‌ای بسیار مهم از استعدادها و توانایی‌های حیاتی مؤثر در زندگی را نادیده می‌گیرد.

گولمن بر پایهٔ پژوهش و بررسی پیشگامانه و جدید از عملکرد مغز و رفتارهای انسانی، عوامل مؤثر بر عملکرد کاملا ناموفق افراد دارای ضریب هوشی بالا و عملکرد بسیار موفق افراد دارای ضریب هوشی متوسط را نشان می‌دهد.

این عوامل که شامل خودآگاهی، انضباط شخصی و همدردی است به نوع ویژه‌ای از ذکاوت وابسته است که آن را هوش هیجانی می‌نامد.

با وجود اینکه دوران کودکی نقشی حیاتی در شکل‌گیری و تکوین این قابلیت دارد، هوش هیجانی مقوله‌ای فطری نیست و در زمان تولد انسان شکل نمی‌گیرد؛ بلکه می‌تواند در طول دوران بزرگ‌سالی ما پرورش یابد و تقویت شود و تأثیرات مثبت مستقیمی برای تندرستی، روابط و کار ما داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت خارق‌العادهٔ انسانی، کتاب گولمن را به طور کامل و با حوصله و دقت بخوانید.

این کتاب به گفتهٔ نیویورک تایمز، اثری جذاب و فریبنده با چشم‌اندازی درخشان است.

شنیدن این کتاب برای همهٔ افراد ضروری است و باعث می‌شود افراد به بخش دیگری از وجودشان آگاهی پیدا کنند.

خرید کتاب صوتی هوش هیجانی


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *